reklama
reklama

Ponad 40 ochotników zgłosiło się do kutnowskich Terytorialsów [ZDJĘCIA]

Ponad 40 ochotników stawiło się w 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie na szkoleniu podstawowym. Część z nich wybrała możliwość ukończenia szkolenia w trybie podzielonym na dni wolne od pracy.

Pierwszego dnia przeszli test sprawności fizycznej, odbyli szkolenia z zakresu m. in. bhp i ochrony informacji niejawnych oraz pobrali wyposażenie i umundurowanie. Następnie w koszarach 92blp kandydaci na żołnierzy będą poznawać podstawy taktyki i topografii, zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie zakończy egzamin sprawdzający tzw. „pętla taktyczna”.

- R E K L A M A -

Po pozytywnym zakończeniu szkolenia ochotnicy złożą przysięgę wojskową i rozpoczną trzyletni cykl szkolenia żołnierzy obrony terytorialnej. Wśród nich są mieszkańcy Łodzi, Pabianic, Kutna, Rawy Mazowieckiej, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy. Na co dzień wykonują zawody takie jak: kosmetolog, prawnik, instruktor fitness, kierowca zawodowy.

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała wzrost zainteresowania służbą w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Aby zostać terytorialsem należy złożyć wniosek o powołanie – można to zrobić poprzez portal https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/zostan-zolnierzem-rp, osobiście w najbliższej miejscu zameldowania Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub drogą pocztową.

- R E K L A M A -

Zachęcamy do kontaktu z żołnierzami 9ŁBOT – rekruterami poprzez stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/#kontaktzrekruterem, gdzie wybierając swój powiat można znaleźć kontakt do żołnierza 9ŁBOT, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące służby i szkoleń oraz pomoże w złożeniu wniosku. Pod numerem 800 696 077 funkcjonuje również infolinia wsparcia rekrutacji Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7:30 – 19:30 dyżurują żołnierze WOT i udzielają informacji na temat służby.

(Źródło: WOT)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: