reklama
reklama
reklama
reklama

Ponad 50 nowych osób wstąpi do Terytorialsów. Będą szkolić się w Kutnie

W piątek 5 kwietnia nowi ochotnicy wstąpią w szeregi 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wcielenie będzie miało miejsce w Jednostce Wojskowej w Kutnie na ul. Bohaterów Walk nad Bzurą.

- R E K L A M A -

Nabór kandydatów do terytorialnej służby wojskowej zostanie przeprowadzony na terenie jednostki wojskowej w Kutnie. Wśród 51 nowych ochotników są uczniowie i studenci, osoby prowadzące działalność gospodarczą, nauczyciele i pracownicy biurowi. Przez kolejnych 16 dni podczas szkolenia podstawowego pod okiem doświadczonych instruktorów będą przyswajać podstawowe nawyki i zachowania na polu walki.

Najważniejsze elementy szkolenia to: szkolenie ogniowe, w tym nauka strzelania z broni indywidualnej, bezpieczne i efektywne posługiwanie się bronią, taktyka, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz elementy przetrwania. Szkolenie zakończy się 20 kwietnia uroczystą
przysięgą wojskową, która odbędzie się w Pasażu Schillera w Łodzi.

- R E K L A M A -

W następnym tygodniu – 12. kwietnia do rekrutów odbywających szkolenie podstawowe dołączy ponad 30 byłych żołnierzy, którzy odbędą 8- dniowe szkolenie tzw. „wyrównawcze”. Szeregi 9ŁBOT poszerzą się łącznie o ponad 1700 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

(9 ŁÓDZKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: