reklama

Ponad 6,5 miliona złotych na nowy kompleks sportowy w Kutnie. Umowa podpisana

Umowa na przebudowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9 podpisana. Oficjalnie firma ADA – LIGHT Sp. z o.o. z powiatu gostynińskiego została wykonawcą tego zadania.

- R E K L A M A -

Celem inwestycji jest wybudować przy Szkole Podstawowej nr 9 nowoczesny kompleks sportowy z różnego typu boiskami.

– Dotychczasowy plac do gry zastąpi nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią z nowymi bramkami, piłkochwytami i wyznaczonymi liniami do różnego rodzaju gier zespołowych. Wytyczone będzie m.in. boisko do baseballu, do którego zakupione będą także specjalne tunele treningowe. Dodatkowo powstać ma boisko do siatkówki plażowej oraz miejsce do gry w badmintona. Ponadto przebudowane będą tartanowe bieżnie: sześciotorowa, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Do tego będą też miejsca do skoku w dal i trójskoku – wylicza Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Powstanie miejsce do trenowania skoku w wzwyż oraz pchnięcia kulą. Na terenie kompleksu ustawione zostaną stoły do gry w tenisa stołowego, zainstalowane zostaną nowe ławki, a całość będzie oczywiście odpowiednio oświetlona.

Rozbudowa infrastruktury sportowej będzie służyć zarówno wychowankom największej placówki oświatowej w mieście jak i mieszkańcom. Obiekt będzie bowiem otwarty dla wszystkich trenujących.

- R E K L A M A -

Miasto Kutno zapłaci za inwestycję prawie 6 500 000 złotych. 5 000 000 złotych to pieniądze z pozyskanego dofinansowania. Wykonawca ma 10 miesięcy na realizację inwestycji. Wiele wskazuje więc na to, że nowoczesny kompleks będzie dostępny już podczas przyszłorocznych wakacji.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: