PanoramaKutna.plKoronawirusW Kutnie i okolicach ponad 800 osób na kwarantannie. Starosta Kowalik wydał komunikat do mieszkańców

W Kutnie i okolicach ponad 800 osób na kwarantannie. Starosta Kowalik wydał komunikat do mieszkańców

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pogarsza się i dziś poinformowano o ponad 15 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. Starosta Daniel Kowalik wystosował komunikat do mieszkańców, w którym prosi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W powiecie kutnowskim obecnie ponad 800 osób przebywa na kwarantannie.

-

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID-19 i rosnącą liczbą zakażeń w kraju, serdecznie proszę mieszkańców powiatu kutnowskiego o przestrzeganie zasad przekazywanych przez służby sanitarne i medyczne. Proszę o stosowanie środków jednorazowej ochrony osobistej tj. maseczki ochronne, oraz częste mycie i dezynfekcję rąk. Zaleca się zachowanie dystansu społecznego – zwraca się z apelem do mieszkańców starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Włodarz powiatu kutnowskiego przypomina ponadto, że „na terenie powiatu kutnowskiego funkcjonują liczne punkty oferujące bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19, do których serdecznie zachęca”.

-

Tylko dzięki stosowaniu się do zaleceń, będziemy mogli zahamować rozprzestrzenianie się pandemii – mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

-

Przypomnijmy, Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 15 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem w skali kraju. Dziś w powiecie kutnowskim odnotowano 45 nowych zakażeń, a 835 osób przebywa na kwarantannie.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Szpital w Kutnie częściowo zakaźny

W związku z coraz poważniejszą sytuacją epidemiologiczną Kutnowski Szpital Samorządowy został częściowo przekształcony w placówkę covidową. We wtorek uruchomiono 30 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, a jutro dostępnych będzie łącznie 79.

Jak zapewniają przedstawiciele lecznicy, mimo dużych zmian, pozostała działalność szpitala – przynajmniej na razie – nie ulegnie zmianie.

Nocna Pomoc Lekarska, Szpitalny Oddział Ratunkowy, inne oddziały i przychodnie szpitalne działają bez zmian. Od jutra w szpitalu będzie dodatkowa, odseparowana część tzw. covidowa, która będzie bezpiecznie oddzielona od pozostałej części placówki – mówi Bartosz Serenda, zastępca dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego ds. komunikacji i jakości.

-

Nie przegap: