reklama

Pontonem tym razem po stawie w Parku Traugutta. Wpuścili specjalne bakterie [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele firmy Bio-Gen z Namysłowa ponownie oczyszczali staw w Parku Traugutta. Specjalny preparat ma poprawić jakość wody, która w ostatnim czasie znacznie się pogorszyła. Głównie z powodu opadających do wody kwiatostanów i liści drzew oraz jedzenia wrzucanego przez mieszkańców, chcących dokarmiać kaczki.

- R E K L A M A -

– Dziś nad stawem w Parku Traugutta został zaaplikowany Remediant. Jest to naturalny biopreparat, który przywraca równowagę biologiczną zbiornika wodnego poprzez ograniczenie zawartości związków biogennych w toni wodnej, a także redukuje resztki organiczne zalegające na dnie. Preparat ogranicza zakwity glonów nitkowatych, sinic, zmniejsza ilość osadów dennych, co przyczyna się do zwiększenia przejrzystości i natlenienia wody, polepszenia warunków życia ryb i innych organizmów żywych korzystających ze zbiornika – wyjaśnia Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej w UM Kutno.

Ponadto preparat likwiduje przykre zapachy wynikające z procesów gnilnych na dnie zbiornika. Po zabiegu przeprowadzonym przez firmę z Namysłowa, woda będzie biologicznie czysta. Preparat nie jest groźny dla ryb ani kaczek żyjących w stawie. Koszt zabiegu to 4 000 złotych. Niewykluczone, że jesienią będzie on powtórzony.

(UM Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: