REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Poradnik | Jak wybrać najlepsze etui na telefon?

poniżej dalsza część artykułu

Na rynku akcesoriów GSM znajdziemy ogromną ilość etui do smartfonów. Wśród nich dostępne są obudowy za kilka, a nawet za kilkaset złotych. Niby to jeden typ produktu, a jednak poszczególne modele skrajnie różnią się od siebie ceną. Jak jednak wybrać najlepsze etui na swój telefon spośród tak wielu różnych modeli? W dzisiejszym poradniku szczegółowo opisujemy na co zwrócić uwagę, aby kupić porządny pokrowiec raz a dobrze.

W poradniku znajdziesz informację na temat tego, na co zwrócić uwagę podczas wyboru etui na telefon, czyli tego z jakich materiałów powinno być ono wykonane oraz jaką powinno posiadać konstrukcję. Została omówiona również kwestia rodzajów obudów wraz z podaniem kilku przykładów do poszczególnych typów. Z poradnika dowiesz się również, jakie marki etui są najpopularniejsze oraz, w które z nich można bez obaw zainwestować.

poniżej dalsza część artykułu

Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania etui na swój telefon?
  2. Jakie są rodzaje etui i które z nich dla siebie wybrać?
  3. Jakie są najlepsze marki etui do smartfonów?

1. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania etui na swój telefon?

Materiał (TPU / PC / Silikon / Szkło)

Szukając dobrej jakościowo obudowy należy sprawdzić, z jakiego materiału została ona wykonana. Tworzywa, które warto, aby zwracały naszą uwagę to przede wszystkim TPU (poliuretan) oraz PC (poliwęglan). Materiały te wykorzystywane są do produkcji przez wszystkich producentów dbających o jakość swoich produktów. Tworzywo TPU charakteryzuje się dużą elastycznością, natomiast PC odpowiada za twardość pokrowca.

Konstrukcja (Uniesione ramki / Grubość / Klasyczna vs 360)

poniżej dalsza część artykułu

Jeśli chcemy mieć pewność, że obudowa dobrze zabezpieczy smartfon sprawdźmy jaką posiada ona grubość oraz czy ma uniesione krawędzie ponad wyświetlacz i aparat. Inną istotną kwestią jest to czy ma ona dodatkowe zabezpieczenia np. „bumper”, czyli solidną ramkę. Jeśli zależy nam na jak najwyższej ochronie poszukujmy etui o konstrukcji 360, czyli tej, której obudowa składa się z etui i dodatkowej ramki z zaimplementowaną szybką.

Dodatkowe cechy (Podstawka / Pasek / Kieszonka)

Choć obudowa kojarzy nam się zapewne z klasyczną nakładką zakładaną na tył telefonu to jednak warto wiedzieć, że obecnie producenci tworzą obudowy o przeróżnych projektach. Dzięki temu możemy wybrać dla siebie etui o dodatkowych cechach np. z wbudowaną podstawką, która sprawdzi się u miłośników seriali i filmów, z paskiem, za pomocą którego przewiesimy etui przez ramię, czy z kieszonką, w której schowamy karty.

2. Jakie są rodzaje etui i które z nich dla siebie wybrać?

Etui ultracienkie

poniżej dalsza część artykułu

Choć oczywistym zadaniem etui jest ochrona telefonu to jednak nie każdy użytkownik będzie poszukiwał, jak najbardziej odpornego pokrowca. Dla tej grupy osób powstały specjalne ultracienkie etui, które mierzą mniej niż 1 mm. Tego typu etui nie zapewnią najwyższej ochrony przed pęknięciem, jednak dzięki swojej lekkiej formie nie zwiększą rozmiaru ani wagi telefonu. To minimalistyczne etui chroniące przed lekkim zniszczeniem.

  • Model: Tech-Protect Ultraslim / Spigen Thin Fit / Ringke Air S

Etui klasyczne

Najszerszą gamę produktów stanowią etui klasyczne o uniwersalnym wyglądzie i zastosowaniu. Te modele obudów wykonywane są głównie z elastycznego tworzywa TPU, dzięki czemu są trwałe oraz proste w nakładaniu i zdejmowaniu. Obudowy te zapewniają dobry poziom ochrony oraz występują w przeróżnych wzorach. Dostępne są zarówno etui o całkowicie gładkim wykończeniu, jak i z fakturowaniem czy kolorowymi wzorami.

  • Model: Tech-Protect Icon / Spigen Rugged Armor / ESR Classic Hybrid

Etui pancerne

Jeśli najważniejszą rzeczą jest dla Ciebie największa ochrona telefonu, powinieneś wybrać nic innego, jak etui pancerne. To obudowy stworzone przede wszystkim z twardego PC w połączeniu z tworzywem TPU. Wykorzystanie tych materiałów sprawia, że etui nabiera dużej odporności, jest sztywne i dość grube. Największy poziom ochrony wśród pancernych etui, zapewnią te o konstrukcji 360 z ramką z poliwęglanową szybką.

  • Model: Spigen Tough Armor / Supcase Unicorn Beetle Pro / Ringke Fusion X

Etui funkcjonalne

Wśród wielu modeli etui bez problemu znajdziemy te, w których konstrukcji zostały uwzględnione dodatkowe elementy takie jak podstawki czy kieszonki. Jeśli lubimy kiedy zakupiony gadżet nie tylko dobrze wygląda, ale również jest praktyczny w użyciu, powinniśmy sprawdzić właśnie takie modele etui. Dostępne modele to między innymi etui z podstawką, z przyczepianym paskiem czy z kieszonką na kartę płatniczą i wizytówki.

  • Model: Spigen Slim Armor CS / Spigen Classic Charm / Spigen Ultra Hybrid S

Etui sportowe

Ostatnią grupą etui do smartfonów są obudowy sportowe. Te modele etui sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju aktywności sportowych, podczas których chcemy mieć smartfon zawsze pod ręką. Obudowy te wykonywane są z elastycznych materiałów, zapewniających komfort podczas ćwiczeń. Wbudowana przezroczysta szybka chroni przed zalaniem oraz umożliwia wygodną obsługę telefonu bez wyciągania go z etui.

  • Model: Spigen A700 Armband / Tech-Protect G10 Armband

3. Jakie są najlepsze marki etui do smartfonów?

Zakup porządnego etui nie musi się wiązać z wysokimi wydatkami, ponieważ istnieje kilka marek, które oferują wysokiej jakości obudowy w przystępnej cenie. Do takich producentów należą Tech-Protect, ESR oraz Ringke. Przykładowo w ofercie etui Tech-Protect znajdziemy bardzo wiele modeli pokrowców od ultracienkich nakładek po funkcjonalne etui portfelowe. Marka oferuje zarówno etui na telefony z niższych, średnich, jak i najwyższych półek cenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś do swojego telefonu.

Jeśli poszukujemy czegoś „ekstra” warto z kolei zajrzeć do oferty marki Spigen oraz Supcase. To dwaj, zupełnie różni producenci, w których portfolio znajdziemy całkowicie różne modele obudów. Etui Spigen to przede wszystkim eleganckie i nowoczesne pokrowce, z kolei etui Supcase to obudowy pancerne, zapewniające najwyższą ochronę. Choć różni je design, to jednak to co je łączy to najwyższy poziom wykonania, który gwarantuje nie tylko świetny wygląd, ale również niezwykle skuteczną ochronę.

Wymienione artykuły znajdziesz na: Flavour-Design.pl

reklama

Warto przeczytać:

reklama