reklama
reklama

Porwano 10-letniego chłopca! Policja uruchomiła Child Alert

Policja w całej Polsce poszukuje 10-letniego Ibrahima, który miał zostać porwany przez obywatela Maroka. Funkcjonariusze ostrzegają, że porywać może stanowić niebezpieczeństwo. Uruchomiono specjalny Child Alert.

- R E K L A M A -

Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima, uprowadzonego przez obywatela Maroka.

Rysopis chłopca: wzrost 150 cm, włosy i oczy brązowe. Ubrany w pomarańczową kurtkę, białą bluzę z Kaczorem Donaldem, jeansy i buty czarne.

- R E K L A M A -

Miejsce zaginięcia: Gdynia. Uprowadzony przez obywatela Maroko – osoba niebezpieczna! Porusza się srebrnym kombi o początkowych nr rej. WN…


Czym jest Child Alert?

Działanie systemu polega na bardzo szybkim rozpowszechnieniu informacji o zaginionym dziecku za pośrednictwem wszelkich dostępnych mediów.

- R E K L A M A -

Child Alert w Europie i na świecie, choć funkcjonuje pod różnymi nazwami odnosi się do systemów wsparcia poszukiwań osób zaginionych prowadzonych przez organy porządku publicznego i ma na celu natychmiastowe poinformowanie (zaalarmowanie) społeczeństwa o prowadzonych poszukiwaniach zaginionego dziecka, gdy z okoliczności zaginięcia między innymi wynika, że życie, zdrowie lub wolność dziecka jest lub może być w niebezpieczeństwie.


Działanie systemu polega na bardzo szybkim rozpowszechnieniu informacji o zaginionym dziecku za pośrednictwem wszelkich dostępnych mediów, takich jak np.: telewizja, internet, radio, tablice reklamowe, elektroniczne znaki drogowe, telefonia komórkowa. Idea systemu opiera się na pozyskiwaniu partnerów medialnych i społecznych, którzy odpowiedzialni są za rozpropagowanie informacji o zaginionym dziecku. Przygotowanie komunikatu oraz jego dystrybucja odbywa się poprzez specjalistyczną platformę informatyczną.

Upublicznianie komunikatów oparte jest o zasadę szybkości i masowości oraz wymaga od partnerów poświęcenia czasu antenowego, kosztem standardowej działalności. Za pośrednictwem komunikatu podawane są podstawowe dane dotyczące zdarzenia i zaginionego dziecka, w tym jego wizerunek oraz – w przypadku dostępności – informacje dot. domniemanego sprawcy uprowadzenia. W komunikatach Child Alert podawany jest także numer kontaktowy umożliwiający bezpośrednie zaangażowanie społeczeństwa w poszukiwania.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: