Porządki w szafie – niepotrzebne rzeczy wyślij kurierem

Wraz z początkiem roku chcemy zmienić coś w swoim życiu – zazwyczaj wybór pada na zdrową dietę, siłownię lub nową garderobę. W tym ostatnim przypadku robimy przegląd szafy, odkładamy na bok ubrania, których z różnych przyczyn już nie nosimy. Pada pytanie: co z nimi zrobić?

- R E K L A M A -

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie ich przez internet – w ten sposób zadbamy o środowisko i jednocześnie podreperujemy stan portfela. Z kolei, jeśli potrzebujemy jakiegoś przedmiotu, to znacznie taniej będzie go nabyć z drugiej ręki, a nie bezpośrednio ze sklepu. Przeglądając platformy do sprzedaży używanych ubrań, na pewno wpadnie nam w oko coś, co znajdzie miejsce w odświeżonej szafie!

Co najczęściej sprzedajemy i wysyłamy?

Sprzedaż rzeczy z tak zwanej drugiej ręki jest coraz bardziej popularna. Dzieję się tak, ponieważ bardzo często chcemy lub musimy się pozbyć rzeczy, które już nam się nie przydadzą ale są jeszcze w bardzo dobrym stanie. Dlaczego ktoś inny miał by z tego nie skorzystać i dlaczego na tym nie zarobić? To jest przede wszystkim doskonały sposób za zebranie dodatkowych środków na zakup innych potrzebnych rzeczy.

- R E K L A M A -

Co najczęściej sprzedajemy lub kupujemy z drugiej ręki?

  • Ubrania, które najczęściej sprzedajemy na popularnych platformach typu Vinted. To duża społeczność, która umożliwia wymianę oraz sprzedaż części swojej garderoby.
  • Buty podobnie jak ubrania czasem są kupowane na jedną okazję lub dla dziecka, które z nich wyrośnie zanim zdąży je zniszczyć. Takie obuwie ze spokojnym sumieniem można sprzedać, aby nowy właściciel cieszył się ich użytecznością jeszcze jakiś czas.
  • Zabawki to zmora każdego rodzica. Zwłaszcza gdy jest ich za dużo lub są dosyć hałaśliwe. Podobnie jak z butami czy ubraniami, dzieci wyrastają z zabawek zanim te zdążą się zużyć. Dzięki kupowaniu i sprzedawaniu zabawek używanych możemy wiele zaoszczędzić oraz sprawić uśmiech nie tylko u swojego dziecka.
  • Wózki dziecięce to już znacznie poważniejszy zakup niż garderoba. Musi spełniać wiele funkcji i być wygodny w korzystaniu zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Zakup nowego sprzętu to zazwyczaj duży wydatek. Jeżeli taki wózek jest używany z rozwagą, nie jest uszkodzony – śmiało można go sprzedać kolejnym młodym rodzicom.

Czas przedmiotów z drugiej ręki

Dlaczego warto sprzedawać i kupować rzeczy z drugiej ręki? 

- R E K L A M A -
  • Dokonujesz wyboru przyjaznego dla środowiska – ekologia w ostatnim czasie jest traktowana coraz poważniej. Ludzie są świadomi postępującej w coraz szybszym tempie degradacji środowiska oraz konsekwencji związanych z tym procesem – dzięki kupowaniu używanych rzeczy można go choć trochę spowolnić.
  • Możesz zaoszczędzić pieniądze – używana odzież lub inne przedmioty są dużo tańsze od tych ze sklepu. W internecie znajdziesz dużo ogłoszeń dotyczących sprzedaży markowej odzieży, torebek czy nawet sprzętu AGD/ RTV.
  • Możesz wyszukać ponadczasowe i unikatowe perełki – na rynku wtórnym odnajdziesz nieszablonowe ubrania i oryginalne dodatki wpisujące się we współczesne stylizacje. Idąc na imprezę, już nie będziesz martwić się tym, że ktoś włoży tę samą sukienkę!

Oczyścisz przepełnione szafy i zagracone garderoby.

Tanio wyślij paczkę z epaka.pl

Korzystając z naszego serwisu, w łatwy i szybki sposób nadasz przesyłkę z niepotrzebnymi rzeczami – adresat otrzyma ją nawet w ciągu 24 godzin (zakładany termin doręczenia przesyłki krajowej). 

Wszystko, co musisz zrobić, aby pozbyć się nieużywanych rzeczy, to zapakować je do kartonu oraz zamówić usługę nadania poprzez formularz na naszej stronie internetowej https://www.epaka.pl/, telefonicznie za pośrednictwem konsultanta lub w stacjonarnym punkcie nadania i odbioru przesyłek epaka.pl (placówki wyposażone są we wszelkie niezbędne materiały, a pracownicy pomogą bezpiecznie zapakować Twoją przesyłkę). 

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: