Pościg w Żychlinie. Funkcjonariusze SOK zatrzymali złodzieja

Wczoraj na stacji w Żychlinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży 85 litrów paliwa z wagonu-cysterny.

- R E K L A M A -

W niedzielę około godz. 20:30 funkcjonariusze SOK z Posterunku w Kutnie, podczas patrolu na stacji Żychlin zauważyli osoby postronne przebywające w pobliżu składu pociągu towarowego. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni podjęli próbę ucieczki.

reklama

Patrol SOK podczas pościgu ujął jednego ze sprawców. Drugi zdołał zbiec poza obszar kolejowy. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze SOK ujawnili zerwane plomby zabezpieczające zawory wagonu-cysterny, z której sprawcy spuścili paliwo do dwóch beczek o łącznej objętości około 85 litrów. Podczas dokonywania kradzieży ujęty oblał się benzyną, którą mocno już zdążyło nasiąknąć całe jego ubranie.

- R E K L A M A -

Ujęty przez SOK sprawca kradzieży to 32-letni mieszkaniec Kutna. Funkcjonariusze SOK przekazali mężczyznę wraz materiałem dowodowym do dyspozycji Komisariatu Policji w Żychlinie, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: