Poseł Joński dziękuje władzom i mieszkańcom Kutna za pomoc uchodźcom z Ukrainy

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Koalicji Obywatelskiej Dariusz Jońskiego. Parlamentarzysta podziękował władzom miasta, a także mieszkańcom, którzy mocno angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. – Peron w Kutnie i wielkie serca kutnian są znane w całej Polsce – komentował poseł.

– Jestem po spotkaniu z prezydentem miasta Kutno, złożyłem na jego ręce podziękowania za to wszystko co robi przede wszystkim zarząd kryzysowy w czasie największego kryzysu humanitarnego od czasu II wojny światowej. Tu w Kutnie wygląda to dobrze, chociaż rzeczywiście pojawiają się problemy o których rozmawialiśmy i które trzeba centralnie rozwiązać – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

- R E K L A M A -

Jak mówi parlamentarzysta przykładem takie problemu jest między innymi „40 złotych dla osób, które przyjmą pod swój dach Ukraińców”.

– Ten zapis, który mówi jednocześnie o zakwaterowanie, ale także posiłku budzi dość duże kontrowersje osób, które przyjmują uchodźców, bo nie każdy jest w stanie te posiłki zapewnić, bo na przykład część osób pracuje. Będziemy robili wszystko, aby być może to zmienić w taki sposób, aby te 40zł było krótko mówiąc na zakwaterowanie – komentuje Dariusz Joński.

- R E K L A M A -

Parlamentarzysta mówił także o temacie zatrudnienia osób z Ukrainy. – Wystąpię dziś z taką interpelacją m.in stworzenia specjalnego portalu, który by wiązał osoby zainteresowane zatrudnieniem, nie tylko na cały etat, ale także nawet na ćwierć etatu, czy to na opiekę nad osobami starszymi czy dziećmi, do jakichś prac porządkowych, na np. jeden dzień w tygodniu. Taki portal, który byłby bardzo interaktywny łączący tych, którzy potrzebują tego zatrudnienia z osobami, które poszukują tego zatrudnienia. Bardzo przydałby się portal w języku ukraińskim. Ten portal, który jest na stronach urzędów pracy, wydaje się być trochę archaiczny, można by było go udoskonalić w taki sposób był bardziej przejrzysty i bardziej otwarty – wyjaśniał poseł.

Dariusz Joński skierował wielkie podziękowania do kutnian, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

- R E K L A M A -

– Ten peron w Kutnie i wielkie serca, tak szeroko otwarte przez mieszkańców Kutna są znane w całej Polsce – mówił parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej. – Cały czas ta pomoc jest potrzebna i oprócz miejskiego magazynu, który jest cały czas otwarty, my w biurze Koalicji Obywatelskiej w Kutnie też będziemy zbierać środki higieniczne czy żywność. Ten kryzy uchodźczy się niestety nie kończy, a wręcz poszerza i cały czas potrzeby są coraz większe. Możliwości Polaków oczywiście z dnia na dzień są coraz bardziej ograniczone, ale mimo wszystko robimy wszystko to, co jest możliwe.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: