reklama
reklama

Interwencja posła Jońskiego ws. szpitala zakaźnego w Kutnie. Napisał do ministra zdrowia

Od przyszłego tygodnia Kutnowski Szpital Samorządowy, decyzją Wojewody Łódzkiego, będzie przekształcony w placówkę zakaźną. Decyzja ta zrodziła sporo kontrowersji dotyczących m.in. tego, co z pozostałymi pacjentami. W tej sprawie do Ministra Zdrowia napisał poseł z naszego okręgu, Dariusz Joński (KO).

Z zaniepokojeniem obserwujemy gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirus. Sytuacja
ta ma wpływ na podejmowanie przez wojewodów decyzji o przekształceniu niektórych szpitali powiatowych w szpitale jednoimienne przeznaczone na przyjmowanie chorych na COVID-19, a w dalszej tego konsekwencji pozbawia szpitale powiatowe realizowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej czytamy w interpelacji Dariusza Jońskiego do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- R E K L A M A -

Jak podkreśla Joński, „szpitale powiatowe ze względu na dotychczasowe ich przeznaczenie, nie dysponują odpowiednim sprzętem jaki mógłby ratować życie chorym na COVID-19, bądź mają go w niewystarczającej ilości, by dobrze i płynnie diagnozować różne przypadki tej choroby”.

Jednym z takich szpitali jest Kutnowski Szpital Samorządowy, który z dniem 30 października br. ma zostać przekształcony w szpital jednoimienny, a którego zapotrzebowanie na sprzęt specjalistyczny pozostawia wiele do życzenia. Drugim jego wielkim problemem jest niewystarczająca liczba personelu medycznego, aby móc obsłużyć planowaną liczbę 241 łóżek pisze poseł Joński.

- R E K L A M A -

W związku z powyższym poseł KO zwrócił się do ministra z następującymi pytaniami:

1. Co stanie się z pacjentami przeznaczonymi do planowanych zabiegów operacyjnych, w sytuacji, gdzie pozostałe szpitale w regionie są przepełnione i brakuje personelu medycznego?
2. Czy Pan Minister wie, że decyzja Pana Wojewody uderza wprost w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kutnowskiego?
3. Czy przekształcenie Kutnowskiego Szpitala Powiatowego na szpital jednoimienny, nie wpłynie negatywnie na dalszą jego działalność, zwłaszcza po pandemii?
4. Czy zapewni się wystarczającą ilość personelu medycznego, do tego, aby opiekować się pacjentami w tym szpitalu?
5. Jaka będzie dalsza przyszłość oddziałów SOR, Nocnej Pomocy Lekarskiej w szpitalach, które przekształcono w szpitale jednoimienne, a które miały za zadanie świadczenie pomocy doraźnej?

- R E K L A M A -

O sprawie przekształcenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w szpital zakaźny będziemy jeszcze informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: