reklama
reklama

Poseł Rzymkowski doniósł na swoich kolegów. Chodzi o oszczędności i oświadczenia majątkowe

Jak podaje Wirtualna Polska, a za nią m.in. Do Rzeczy, kutnowski poseł PiS-u Tomasz Rzymkowski miał donieść na swoich kolegów z partii. Powód? Pieniądze…

- R E K L A M A -

T. Rzymkowski z Prawa i Sprawiedliwości miał złożyć zawiadomienie do szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego ws. oświadczeń majątkowych 27 posłów, w tym także swoich kolegów z partii.

Jak podaje Wirtualna Polska, Rzymkowski zauważył, że część posłów poświadczyli brak oszczędności.

- R E K L A M A -

Może to oznaczać lekceważące podejście do obowiązku wypełniania oświadczeń majątkowych, ale może również oznaczać celowe ukrycie zasobów gotówkowych z powodu obaw o ich bezpieczeństwo lub krępujących, na przykład z powodu nielegalności źródeł ich pozyskania – przekonuje Rzymkowski. – Ten ostatni przypadek stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa – czy to z powodu możliwego złamania prawa przez parlamentarzystów, czy też z powodu potencjalnego szantażu ze strony osób, które posiadają wiedzę o nieujawnionych dochodach posłów i senatorów – dodaje.

Przeczytaj więcej o sprawie T. Rzymkowskiego >>

- R E K L A M A -

AKTUALIZACJA | Tomasz Rzymkowski w mediach społecznościowych odniósł się do publikacji „Do Rzeczy”.

Właśnie media zrobiły ze mnie donosiciela kierując ostrze sensacji nie na poruszony problem, lecz na osobę go sygnalizującą. Zwróciłem uwagę na dziwne zjawisko, które – mam nadzieję – jest tylko zwierciadłem niedbalstwa i lekceważenia obowiązków parlamentarnych, a nie czegoś jeszcze gorszego – napisał na facebooku.

Źródło: Wirtualna Polska


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: