reklama
reklama

Poseł Rzymkowski komentuje protesty pod jego biurem. Pisze o „holocauście najmniejszych z nas”

W Kutnie w ostatnich dniach odbyły się protesty osób niezadowolonych z decyzji TK o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Demonstracje odbyły się między innymi pod biurami poselskimi – głos w sprawie zabrał poseł Tomasz Rzymkowski.

Dziś rano pisaliśmy o reakcji posła Tadeusza Woźniaka na wydarzenia, które rozegrały się pod jego biurem (piszemy o tym tutaj: „Pamięci dzieci, którym rodzice nie pozwolili się narodzić”. Poseł Woźniak skomentował protesty pod swoim biurem). Okazuje się, że komentarz do protestów zamieścił w sieci także poseł Tomasz Rzymkowski.

- R E K L A M A -

Kutnowska młodzież zapaliła pod moim biurem znicze, aby uczcić pamięć abortowanych dzieci. Ten ważny gest budzi mój głęboki szacunek. Kilkadziesiąt lat holocaustu najmniejszych z nas odchodzi w przeszłość, a dokonane zbrodnie zasługują na stosowne upamiętnienie. Dziękuję młodym ludziom za wrażliwość wyrażaną hasłami, których logiczność i kulturalna polszczyzna od lat budzą respekt w debacie publicznej – napisał w piątek wieczorem na swoim profilu w mediach społecznościowych poseł Tomasz Rzymkowski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości skierował także podziękowania do służb, które pilnowały porządku podczas demonstracji.

- R E K L A M A -

Dziękuję kutnowskiej Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie porządku w tym trudnym czasie, a uczestnikom zgromadzenia za brak incydentów i zdyscyplinowaną reakcję na komunikaty funkcjonariuszy o konieczności zachowania dystansu – pisze poseł.

Rzymkowski skierował także słowa do Nowej Lewicy, która była organizatorem piątkowych wydarzeń.

- R E K L A M A -

Dziękuję firmującej tę inicjatywę Nowej Lewicy, która wykazała sprawną organizację przemarszu i pamiętała o klasie robotniczej w osobie pani sprzątaczki, która będzie mieć dodatkowe zajęcie sprzątając zapalone znicze. PS. Przykro mi, że musieliśmy usunąć z drzwi budynku przylepione kartki, gdyż ich słabe zamocowanie groziło zaśmieceniem okolicy przy większych podmuchach wiatru – kończy wpis T. Rzymkowski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: