reklama
reklama

Poseł Woźniak i samorządowcy z regionu dziękowali za Polski Ład. „Złota polska jesień, pieniążki sypią się z drzew” (ZDJĘCIA/WIDEO)

Dziś w biurze poselski posła Tadeusza Woźniaka odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona Polskiemu Ładowi. Parlamentarzysta wraz z niektórymi samorządowcami z powiatu kutnowskiego podkreślali, jak ważny dla nich jest Polski Ład i miliony, które trafią do regionu na inwestycje.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami poza gospodarzem, posłem Tadeuszem Woźniakiem, spotkali się także członek zarządu powiatu kutnowskiego Jolanta Pietrusiak, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman, wójt gminy Bedlno Józef Ignaczewski, wójt gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa i wójt gminy Oporów Robert Pawlikowski oraz Jakub Świtkiewicz ze Związku Gmin Regionu Kutnowskiego.

Dzisiaj mamy bardzo dobry dzień dla Polski, dla polskich samorządów, bardzo dobry dzień dla naszych obywateli, mieszkańców miast, wsi i wszystkich lokalnych środowisk. W dzisiejszym dniu o godzinie 9.30 premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie wniosków dofinansowań, o które zabiegały samorządy z całej Polski. Polski Ład to ponad 23 mld złotych skierowanych do polskich samorządów ze środków publicznych. Odbył się pierwszy nabór, przed nami kolejne nabory, będzie można aplikować o kolejne środki – mówił poseł Tadeusz Woźniak.

- R E K L A M A -

Do Ziemi Kutnowskiej trafi 117 mln złotych. Takiego finansowania, takiego programu nie było, żeby rząd kierował takie środki do samorządów. To są środki, które pozwolą nam lepiej, godnie i bezpiecznie żyć. To są pieniądze, o których jeszcze niedawno nie było można nawet marzyć. (…) Ze wszystkich jednostek samorządowych z okręgu nr 11 najwięcej otrzymało miasto Kutno (24 mln). Szkoda, że nie ma z nami pana prezydenta ani jego zastępców. Z kolei powiat kutnowski otrzymał największe środki ze wszystkich powiatów z tego okręgu – dodawał parlamentarzysta.

Tadeusz Woźniak odniósł się także do częstych zarzutów ze strony niektórych samorządów dotyczących między innymi nierównego przydzielania funduszy.

- R E K L A M A -

Czasami samorządy twierdzą, że rząd coś im odbiera. Że gdzieś z jakiegoś źródła będą miały mniej dochodów. Może z jednego będzie nieco mniej, ale per saldo będą znacznie większe pieniądze, niż te co miały do dnia dzisiejszego – tłumaczył T. Woźniak. – Nasi przeciwnicy często nam zarzucają jakąś nieuczciwość. Ja podkreślam, że wystąpiłem do wszystkich samorządów z zapytaniem o potrzeby niezależnie kto tam rządzi i jakie są polityczne siły.

Głos zabrali także samorządowcy, którzy dziękowali za otrzymane środki i zachwalali Polski Ład. Tak mówił między innymi Grzegorz Ambroziak, włodarz Żychlina, który nie jest związany ze Zjednoczoną Prawicą:

Zacznę od życzeń dla pana posła, aby był tak samo skuteczny przy drugim naborze. A tym bardziej jako samorządowiec niezwiązany ze Zjednoczoną Prawicą, jestem tutaj takim przykładem, że rzeczywiście rząd starał się przekazać te środki w różne miejsca i to bardzo cieszy. Liczymy w następnym naborze, że poza tymi środkami, które teraz otrzymaliśmy, czyli prawie 9,5 mln złotych będziemy mieli szansę pozyskać następne pieniądze – mówił burmistrz Żychlina.

Teraz będziemy realizować zadanie związane z kanalizacja sanitarną w bardzo ważnej części naszego miasta, w którym rozwija się budownictwo mieszkaniowe, a w przyszłości chcielibyśmy składać wnioski na budowę sali gimnastycznej i na drogi. Gratuluję również powiatowi, ponieważ jedna z dróg, która będzie realizowana w ramach tych środków, będzie realizowana w gminie Żychlin. Także można powiedzieć, złota polska jesień, pieniążki sypią się z drzew.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: