Poseł Woźniak pisze do Ministra Zdrowia w sprawie szpitala w Kutnie


Poseł Tadeusz Woźniak napisał interpelację do Ministra Zdrowia w sprawie kutnowskiego szpitala. W piśmie do szefa resortu pada wiele pytań dotyczących przyszłości kutnowskiej lecznicy.

W dniu 30 października 2020 r. Kutnowski Szpital Samorządowy został przekształcony w placówkę przeznaczoną wyłącznie dla osób chorych na COVID-19. W związku z tym zdecydowana większość białego personelu złożyła wypowiedzenia z pracy.


„W pewnym momencie sytuacja wydawała się być tragiczną i spotkała się z negatywnym odbiorem mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy w trosce o własne życie i zdrowie obawiają się przemieszczania w różne części województwa łódzkiego, a także poza jego granice w celu leczenia” – komentuje poseł Woźniak.

W związku z powyższym poseł Tadeusz Woźniak skierował do Ministra Zdrowia następujące pytania:

1. Czy Kutnowski Szpital Samorządowy posiada odpowiedni sprzęt oraz niezbędną liczbę personelu medycznego potrzebnego w leczeniu pacjentów zarażonych koronawirusem i posiadających wielokrotnie choroby współistniejące? Czy istnieje potrzeba dosprzętowienia szpitala?


2. Jakie są perspektywy funkcjonowania szpitala w Kutnie po opanowaniu epidemii koronawirusa? Czy szpital powróci do swojej pierwotnej formuły i zakresu świadczonych usług medycznych oraz czy będzie on dysponował niezbędną liczbą personelu medycznego, biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie tak wielu pracowników złożyło wypowiedzenia z pracy?

3. Czy w wyniku przekształcenia Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w szpital jednoimienny mieszkańcy miasta i okolic będą mogli liczyć na zorganizowanie tymczasowej placówki medycznej, w której uzyskają możliwość uzyskania pomocy w nagłych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia?


4. Jaką liczbą łóżek, respiratorów i innego sprzętu niezbędnego w leczeniu chorych na COVID-19 dysponuje obecnie szpital zakaźny w Kutnie oraz jaka jest liczba zajętego sprzętu? Jakie są planowane liczby docelowe?

5. Jak po przekształceniu szpitala w jednoimienny będzie wyglądało finansowe rozliczanie się z Narodowym Funduszem Zdrowia lub Ministerstwem Zdrowia, szczególnie biorąc pod uwagę zawarte kontrakty na dotychczasowe usługi świadczone przez Kutnowski Szpital Samorządowy, i kto pokryje utracone dochody (np. z wynajmu powierzchni podmiotom gospodarczym)?

Jaka będzie reakcja Ministra Zdrowia? Do sprawy powrócimy.


3 KOMENTARZE


Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama

reklama