reklama
reklama
reklama
reklama

Poseł Woźniak zaprasza na Drogę Krzyżową Narodu Polskiego w Głogowcu

W najbliższy piątek w Głogowcu odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa Narodu Polskiego. – Teraz szczególnie w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę warto, abyśmy się zjednoczyli we wspólnej modlitwie – zaprasza poseł Tadeusz Woźniak.

- R E K L A M A -

Poseł Tadeusz Woźniak wraz z Ks. Proboszczem Piotrem Kalisiakiem chcą zaprosić mieszkańców powiatu kutnowskiego na wydarzenie patriotyczno-religijne, które odbędzie się już w ten piątek.

W dniu 24 lutego 2023 r., zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu k/ Kutna, o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Święta, a następnie odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa Narodu Polskiego. Podczas nabożeństwa wierni będą modlić się w intencjach Ojczyzny i pokoju na świecie rozważając mękę Chrystusa.

- R E K L A M A -

– Ta symboliczna Droga Krzyżowa to niezwykle ważne, historyczne wydarzenie dla działaczy „Solidarności”, którzy podczas stanu wojennego przybywali do Maryi – Pani Ziemi Kutnowskiej i Matki cierpiącego Narodu. Przypomina o trudnych czasach, kiedy podobne nabożeństwa przynosiły otuchę, niosąc jednocześnie przesłanie patriotyczne i wolnościowe. Teraz szczególnie w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę warto, abyśmy się zjednoczyli we wspólnej modlitwie. Zachęcamy do zabrania flag narodowych – komentuje poseł Tadeusz Woźniak.

Po nabożeństwie, dla uczestników przewidziany jest poczęstunek i ciepłe napoje w sali parafialnej.

- R E K L A M A -

Tak Droga Krzyżowa w Głogowcu wyglądała w poprzednich latach:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: