reklama

Poseł Woźniak zaprasza na obchody w Głogowcu

Poseł Tadeusz Woźniak zaprasza na obchody 83. rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę, które odbędą się w dniu 18 września 2022 roku w Głogowcu, pow. kutnowski.

- R E K L A M A -

Nawiązując do tradycji „Solidarności” w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej, Pani Ziemi Kutnowskiej w Głogowcu o godzinie 12:00 odprawiane są Msze Święte za ojczyznę i pokój.

– Wznowiliśmy takie uroczystości po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej. Wierni powiatu kutnowskiego postanowili w tym trudnym czasie powrócić do tradycji „Solidarności” z czasów stanu wojennego i modlić się do Pana Boga w intencji Ojczyzny dodając intencję pokoju światowego. Pierwsza uroczysta msza odbyła się w 20 marca, a w najbliższą niedzielę msza w tych intencjach odbędzie się po raz siódmy – komentuje poseł Tadeusz Woźniak.

- R E K L A M A -

Udział we wspólnej modlitwie potwierdzili liczni goście, w tym przedstawiciele parlamentu, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, działacze związków zawodowych, partii politycznych i organizacji społecznych oraz wierni z kilku różnych powiatów.

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich mieszkańców powiatu i gości. Szczególnie serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe. Spotkajmy się w Głogowcu – dodaje parlamentarzysta.

- R E K L A M A -

Ramowy program:

godz. 11:50 Zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem.

godz. 12:00 Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie.

godz. 13:05 Przemarsz uczestników na cmentarz parafialny.

godz. 13:15 Złożenie kwiatów pod pomnikiem zamordowanych w Katyniu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: