reklama

Posiadacze Kutnowskiej Karty Mieszkańca pojadą autobusami MZK za darmo! – ZDJĘCIA/WIDEO

Od 1 stycznia 2024 roku posiadacze Kutnowskiej Karty Mieszkańca mogą bezpłatnie jeździć autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie. Dziś w MZK odbyła się konferencja prasowa poświęcona kolejnemu udogodnieniu płynącemu z posiadania KKM.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami spotkali się prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja oraz prezes MZK Kutno Jacek Sikora.

Jak podkreślał prezydent Zbigniew Burzyński, dotychczasowe ulgi na przejazdy bezpłatne (m.in dla dzieci i młodzieży do 21 r. ż., osoby w wieku pow. 70 r. ż.) zostają utrzymane do końca kwietnia 2024 r. Od 1 maja 2024 r., poza uprawnionymi wynikającymi z ustaw wyższego rzędu, do korzystania z bezpłatnych przejazdów MZK uprawnieni będą tylko posiadacze Kutnowskiej Karty Mieszkańca.

- R E K L A M A -

― Zachęcamy, przede wszystkim seniorów jak i młodzież, aby w okresie do końca kwietnia zadbać o wyrobienie Kutnowskiej Karty Mieszkańca ― podkreśla Zbigniew Burzyński prezydent Kutna.

― Z nowym rokiem mamy dla Państwa dobre nowiny. Wprowadzamy darmową miejską komunikację. Warunek jest jeden: musimy mieć Kutnowską Kartę Mieszkańca. Zostawmy auto w garażu, przesiądźmy się do autobusów. Mamy realny wpływ na ochronę środowiska ― zachęcał Mariusz Sikora, przewodniczący Rady Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja podkreślał z kolei, że władze Miasta Róż są pozytywnie zaskoczone dużą ilością złożonych wniosków.

― Na tę chwilę wpłynęło ponad 9 tysięcy wniosków o Kutnowską Kartę Mieszkańca. Gros z nich to aplikacje, ponad 7.2 tysiąca ― mówił J. Boczkaja.

Prezes MZK Kutno Jacek Sikora powiedział, że jest dumny z tego, że wprowadzono Kutnowską Kartę Mieszkańca i Miejski Zakład Komunikacji bierze udział w tym wyjątkowym programie.

― Przewieziemy Państwa w wygodny i bezpieczny sposób. Autobusy są monitorowane, posiadamy zapowiedzi głosowe, duże wyświetlacze na przystankach. Możemy przetransportować Państwa na każde kutnowskie osiedle, przez cały tydzień ― mówił J. Sikora.

Zapis konferencji prasowej:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: