reklama
reklama

Posłanka interweniuje w sprawie bomby ekologicznej. „Istnieje obawa, że odpady się zapalą”

Paulina Matysiak, posłanka Lewicy Razem z Kutna, zwróciła się do Starosty Powiatu Kutnowskiego Daniela Kowalika z pismem w sprawie wysypiska śmieci w Łaniętach. – Jest ono kolejną po zgierskiej Borucie, potencjalną bombą ekologiczną w województwie łódzkim – uważa posłanka.

- R E K L A M A -

– O interwencję w tej sprawie zwrócili się do mnie mieszkańcy, którzy od lat bezskutecznie domagają się od władz pomocy. Zbliża się okres letni, a wtedy najdotkliwiej odczuwają skutki mieszkania w pobliżu miejsca składowania odpadów. W dodatku wciąż nie wiadomo jak bardzo są one toksyczne – mówi posłanka Lewicy.

W przesłanym 16 czerwca piśmie Paulina Matysiak domaga się odpowiedzi na pytania:

- R E K L A M A -

1) Kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza rozpocząć usuwanie zalegających na składowisku w Łaniętach odpadów?

2) Jakie działania zamierzają podjąć władze powiatu, aby ocenić rodzaj składowanych odpadów i stopień zagrożenia ekologicznego jakie powodują?

- R E K L A M A -

3) Jak i kiedy Starostwo Powiatowe w Kutnie zamierza pozyskać środki na zutylizowanie odpadów?

– Zdaniem mieszkańców istnieje obawa, że zalegające na terenie wysypiska odpady w końcu się zapalą, jak to miało miejsce w Zgierzu. Działania Wójta w tej sprawie nie wyczerpują możliwości. Starostwo Powiatowe ma więcej możliwości i powinno zająć się sprawą. Od tego zależy zdrowie mieszkańców – dodaje Paulina Matysiak.

Wysypisko w Łaniętach działa od 2014 roku kiedy Starosta Mirosława Gal–Grabowska wydała firmie Profit Duo Sp. z o.o. w Łodzi zezwolenie na gromadzenie odpadów. Obecnie zezwolenie na składowanie odpadów zostało cofnięte, jednak odpady wciąż zagrażają mieszkańcom Łaniąt.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: