REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Posłanka Matysiak interweniuje w sprawie kutnowskiego szpitala

poniżej dalsza część artykułu

Kutnowska posłanka Paulina Matysiak z partii Razem podjęła interwencję w sprawie kontrowersji wokół decyzji o przekształceniu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w placówkę dla pacjentów z COVID-19.

– Zajęłam się sprawą, bo niepokoi mnie brak informacji i chaos wokół decyzji podejmowanych w ramach walki z pandemią. Decyzje zapadają szybko, niemalże z dnia na dzień, a mieszkanki i mieszkańcy często zostają na lodzie. W takiej sytuacji są chociażby pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego, które wkrótce mają rodzić dzieci. Nagle okazało się, że poród będzie miał miejsce z dala od rodziny – w Łęczycy lub Łowiczu. Pozostali pacjenci z innymi niż COVID chorobami również są przekierowywani do innych miejsc – mówi posłanka.

W ostatnich dniach pisma z pytaniami na temat decyzji wojewody i jej konsekwencji dla pacjentów z powiatu kutnowskiego otrzymali wojewoda łódzki, starosta powiatu, dyrektor szpitala w Kutnie oraz dyrektorzy Zespołów Opieki Zdrowotnej z Łowicza i Łęczycy, gdzie mają być przekierowani pacjenci Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Paulina Matysiak ma nadzieję na uzyskanie szybkich odpowiedzi.

poniżej dalsza część artykułu

– Kwestia dostępu do opieki medycznej jest w tej chwili sprawą wagi bezpieczeństwa państwa. Decyzje tego typu powinny być przemyślane i oparte na konkretnych danych. W działaniach rządu widać dużo chaosu, a to daje podstawy do stawiania pytań czy na poziomie samorządowym takie decyzje nie szkodzą bardziej niż by mogły, gdyby były przemyślane, zwłaszcza, że docierają do mnie informacje o poważnych brakach kadrowych wynikających z tego przekształcenia – dodaje posłanka.

Kutnowski Szpital Samorządowy im. dr. A. Troczewskiego został przekształcony decyzją Wojewody Łódzkiego z 30 października. Jest to największa tego typu placówka zdrowotna w powiecie.

poniżej dalsza część artykułu

Szczegóły interwencji:

https://paulinamatysiak.pl/2020/10/31/szpital-w-kutnie-placowka-covid-19-kontrowersjewokol-przeksztalcenia/

poniżej dalsza część artykułu

https://paulinamatysiak.pl/2020/11/04/interwencje-w-sprawie-kobiet-w-ciazy-z-powiatukutnowskiego-w-zw-z-przeksztalceniem-kutnowskiego-szpitala-w-covidowy/

https://paulinamatysiak.pl/2020/11/04/interwencja-w-sprawie-brakow-kadrowych-wkutnowskim-szpitalu/

Źródło: komunikat prasowy posłanki Pauliny Matysiak

reklama

Warto przeczytać:

reklama