REKLAMA
piątek, 12, sierpień 2022
REKLAMA

Posłanka Matysiak mówi „TAK” obowiązkowym szczepieniom przeciwko COVID-19

Kutnowska posłanka Paulina Matysiak zamieściła w sieci wpis dotyczący swojego poparcia pomysłu obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19.

poniżej dalsza część artykułu

Jak czytamy na profilu parlamentarzystki, „pandemia COVID-19 nadal stanowi dla nas wszystkich poważne zagrożenie i nie można tego bagatelizować. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z koronawirusem, obok zachowania reżimu sanitarnego, są szczepienia. W Polsce na tę chwilę zaszczepiło się w pełni tylko około 47% społeczeństwa, co na tle innych krajów Europy stanowi nadal dość skromny wynik. Aby osiągnąć odporność zbiorową, wskaźnik ten musi być o wiele wyższy”.

Zdaniem posłanki Lewicy, „zainteresowanie dobrowolnym szczepieniem jest zbyt niskie, co w sytuacji kolejnej fali pandemii powoduje uzasadnione obawy. Dlatego konieczne są bardziej zdecydowane kroki ze strony państwa”.

poniżej dalsza część artykułu

Z troski o bezpieczeństwo Polek i Polaków w pełni popieram stanowisko partii Razem, które zakłada dołączenie szczepienia przeciwko COVID-19 do listy szczepień obowiązkowych i zarządzenie akcji szczepień obowiązkowych w ramach przepisów o stanie epidemii, zwiększenie dostępności szczepionek, walkę z fake newsami rozsiewanymi przez środowiska antyszczepionkowców, szeroką kampanię edukacyjną na temat pandemii i jej skutków oraz bezpieczeństwa szczepionek, jak również uzależnienie możliwości korzystania z miejsc użyteczności publicznej od posiadania dowodu zaszczepienia lub zaświadczenia o medycznych przeciwwskazaniach – napisała P. Matysiak.

Jednocześnie parlamentarzystka „bardzo wszystkich zachęca do zaszczepienia się”.

poniżej dalsza część artykułu

Zróbcie to dla własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa swoich bliskich i wszystkich innych wokół. Zachęcajcie rodzinę i przyjaciół do przyjęcia szczepionki, zwracajcie uwagę na fałszywe informacje i nie dajcie się złapać na antynaukową propagandę skrajnych środowisk – mówi Paulina Matysiak.

reklama

Warto przeczytać:

reklama