Poświęć chwilę na medytację

- poniżej dalsza część artykułu -

Medytacja to doskonały sposób na radzenie sobie ze stresem, natłokiem codziennych obowiązków oraz na wprawienie się w dobry nastrój na cały dzień. Pomaga ona rozluźnić napięte mięśnie i oczyścić umysł z negatywnych myśli. Dzięki medytacji łatwiej nam skupić się na jednym zagadnieniu i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas praktyki.

Znajdź chwilę dla siebie

- poniżej dalsza część artykułu -

Już kilka minut codziennej medytacji przyniesie Ci niewymierne korzyści. Zadbaj o regularność oraz znajdź spokojnie miejsce, gdzie nikt ani nic nie będzie Cię rozpraszało. Praktyka odbywa się na siedząco. Rozłóż matę na podłodze (jeśli nie masz, to propozycje przyjazne dla skóry i środowiska znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi) i usiądź ze splecionymi nogami. Zamknij oczy i skup się na własnym oddechu. Zadbaj, aby Twoje plecy były cały czas proste. Nieocenionym wsparciem w utrzymaniu fizycznego bezruchu oraz podtrzymaniem kręgosłupa są poduszki oraz wałki do medytacji (https://joyinme.co/collections/poduszki-i-walki). Dzięki wypełnieniu z łusek gryki, produkty dopasowują się do kształtu ciała. Pomagają w utrzymaniu odpowiedniej postawy i łagodzą napięcia w stawach. Doskonale izolują od zimnego podłoża. Dla osób z wrażliwym odcinkiem dolnym pleców szczególnie polecamy wałek do jogi (https://joyinme.co/products/walek-do-jogi-i-medytacji-into-the-moment).

Co da Ci codzienna medytacja?

Dzięki regularnej medytacji poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie. Praktyka pomoże Ci w walce z codziennym stresem i gonitwą myśli. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi. To doskonały sposób na ucieczkę od chaosu w głowie i skoncentrowanie się na istotnych sprawach. Łatwiej będzie Ci skupić się na obecnej chwili i spojrzeć na problemy z innej perspektywy. Dodatkowo zaczniesz zwracać więcej uwagi na piękno otaczającego Cię świata, a mniej na sprawy na które nie masz wpływu. Poczujesz, że masz większą kontrolę nad swoim życiem. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci podejmować decyzje dobre dla Ciebie, a nie Twojego otoczenia. Skupisz się na sobie i swoich pragnieniach. Łatwiej przyjdzie Ci akceptacja i życie w zgodzie z samym sobą. Medytacja poprawi Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Osiągnij równowagę emocjonalną i ciesz się lepszym samopoczucie.

- poniżej dalsza część artykułu -

Codzienna praktyka medytacji to świetny sposób, by wyciszyć swój umysł i skupić się na sobie i swoich potrzebach. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria, usiądź wygodnie i zamknij oczy. Oddychaj głęboko i osiągaj coraz większy spokój. Czerp niesamowite korzyści z medytacji na wygodnej macie i poduszce.
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama