reklama
reklama
reklama
reklama

Posypały się kolejne wielkie mandaty. Pijany rowerzysta musi zapłacić 2,5 tysiąca złotych!

Surowe konsekwencję jazdy po alkoholu spotkały dwóch rowerzystów. 36–latek kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, a z ponad dwoma promilami rowerem jechał 51–latek. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

- R E K L A M A -

Niestety nie wszyscy są odpowiedzialni i narażają siebie nie tylko na surowe konsekwencje karne ale i takie, które mogą być skutkiem spowodowanych po alkoholu zdarzeń drogowych.

– Tylko w minioną sobotę policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy wyeliminowali dwóch rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 36–latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Borki o godzinie 12.35 miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, a ponad dwa były w organizmie 51–latka. Ten został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Grabów tuż po godzinie 16.00. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca – mówi st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

(Źródło: KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: