REKLAMA
piątek, 12, sierpień 2022
REKLAMA

Posypały się kolejne wielkie mandaty. Pijany rowerzysta musi zapłacić 2,5 tysiąca złotych!

Surowe konsekwencję jazdy po alkoholu spotkały dwóch rowerzystów. 36–latek kierował jednośladem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, a z ponad dwoma promilami rowerem jechał 51–latek. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły do taryfikatora między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

poniżej dalsza część artykułu

Niestety nie wszyscy są odpowiedzialni i narażają siebie nie tylko na surowe konsekwencje karne ale i takie, które mogą być skutkiem spowodowanych po alkoholu zdarzeń drogowych.

– Tylko w minioną sobotę policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy wyeliminowali dwóch rowerzystów, którzy wsiedli za kierownice pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 36–latek zatrzymany do kontroli w miejscowości Borki o godzinie 12.35 miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, a ponad dwa były w organizmie 51–latka. Ten został zatrzymany przez policjantów na terenie gminy Grabów tuż po godzinie 16.00. W związku ze zmianą taryfikatora policjanci pierwszego ukarali mandatem w wysokości tysiąca złotych, a kolejnego w kwocie 2,5 tysiąca – mówi st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

(Źródło: KPP Łęczyca)

reklama

Warto przeczytać:

reklama