reklama
reklama

Powiat Kutnowski informuje o otrzymanych darach dla uchodźców [ZDJĘCIA]

Powiat Kutnowski otrzymał pierwszą dostawę artykułów żywnościowych od darczyńców. Tomasz Frąsiak Prezes Zakładu Zorina Sp. z o.o. przekazał Starostwu Powiatowemu w Kutnie ponad 300 kilogramów sera, sygnowanych marką Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, na rzecz wparcia uchodźców z Ukrainy.

– Dziękujemy serdecznie Panu Prezesowi za pomoc w zapewnieniu uchodźcom z Ukrainy potrzebnej żywności. Doceniamy ten dar i zapewniamy, że trafi on bezpośrednio do ukraińskich uchodźców, którzy zostaną przyjęci na naszym terenie – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Darczyńca zaoferował się przekazać około 1600 opakowań swojego produktu. Na tę chwilę dostarczono ponad 800 opakowań, które zostaną przekazane do rozdystrybuowania dla uchodźców przyjętych na terenie powiatu kutnowskiego. Kolejna partia zostanie dostarczona po wyczerpaniu dotychczasowych zapasów.

Jak informuje na swoim profilu Starostwo Powiatowe w Kutnie, także miejscy radni przekazali koce by wesprzeć uchodźców z Ukrainy

- R E K L A M A -

Przedstawiciele koła radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Kutno: Ewa Rzymkowska, Bartosz Czechowski, Michał Łucki, Robert Stępniewski, Rafał Jóźwiak, Krystyn Tomczak, Janusz Kołodziejski i Arkadiusz Olesiński, wspólnymi siłami zebrali środki na zakup koców z przeznaczeniem dla uchodźców z Ukrainy.

– Zdajemy sobie sprawę, że może to być materiał deficytowy dlatego wspólnie z członkami koła postanowiliśmy przekazać Państwu te dary – mówi Ewa Rzymkowska, przewodnicząca koła radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

– Dziękujemy za przekazany asortyment. Koce to rzecz, która jest poręczna i wielofunkcyjna. Z pewnością przydadzą się do wsparcia przybyłych na teren powiatu kutnowskiego uchodźców z Ukrainy – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik.

Na paczkach dodano również napis „Jesteśmy z Wami” w języku polskim i ukraińskim.

(Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: