Powiatowe obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W niedzielę msza i koncert w Głogowcu

Starostwo Powiatowe w Kutnie zaprasza na obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego. W niedzielę 29 stycznia w Głogowcu odbędzie się msza święta i koncert pieśni patriotycznych.

- R E K L A M A -

— Serdecznie zapraszam na Powiatowe obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego bowiem tegoroczny program jest bardzo bogaty. Pierwszym wydarzeniem jest Msza Święta w Głogowcu i koncert pieśni patriotycznych. Ponadto zawody, prelekcje, wycieczka i konkursy. By uczcić pamięć poległych w Powstaniu Styczniowym przeprowadzimy symboliczną akcję wieszania kokard powstańczych oraz zapalania zniczy na mogiłach. W konkursie wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich udział wezmą placówki dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowskim – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

— Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w Głogowcu, 29 stycznia o godzinie 10:00, a następnie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. W planach mamy także konkursy wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich i podstawowych, konkurs fotograficzny, prelekcje, wycieczkę po Powiecie w miejsca związane z Powstaniem Styczniowym. W Żychlinie zorganizowane są także zawody strzeleckie. Program jest bardzo bogaty i zapraszam serdecznie do uczczenia rocznicy razem z nami. Konkurs fotograficzny zachęca do poznania miejsc, w sposób artystyczny, związanych z Powstaniem Styczniowym w Powiecie Kutnowskim – mówi Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

— Zdecydowaliśmy się na obchody właśnie Powstania Styczniowego bowiem było to jedno z największych Powstań i miało charakter specyficzny, rozpoczęło się politycznie. Do konkursu z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół podstawowych wybraliśmy te szkoły, które noszą imię nawiązujące do Powstania bądź są najmniejsze w gminie. Konkursy poprzedzi prelekcja w dniu 16 lutego. Zawody strzelectwa sportowego w Żychlinie odbywają się już od dłuższego czasu i skupiają dużą ilość zawodników, nawet do 100 osób. Każdy może przyjść i powalczyć, do czego zachęcam. Konkursy zorganizowane z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego dotyczą wydarzeń na terenie Powiatu Kutnowskiego. Wycieczka jest ogólnodostępna, niebawem zostaną podane szczegóły zapisów. Wycieczka jest bezpłatna, po terenie Powiatu Kutnowskiego do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym. W programie wycieczki będzie także mini turniej strzelecki z pistoletów pneumatycznych oraz ognisko. Zapraszam serdecznie – dodaje Marek Drabik, Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

Program wydarzeń:
— Msza Święta w Głogowcu (29.01.2023r., 10:00)
— Koncert pieśni patriotycznych (po mszy)
— Konkurs z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich (17.02.2023r.)
— Konkurs z wiedzy o Powstaniu dla szkół podstawowych (24.02.2023r.)
— Rozwieszanie kokard i zapalenie zniczy na mogiłach powstańczych
— Zawody strzelectwa sportowego (4.02.2023r., Zespół Szkół w Żychlinie)
— Konkurs fotografii artystycznej miejsc związanych z Powstaniem (do 5.03.2023r.)
— Prelekcja dotycząca Powstania w Muzeum im. J. Dunin—Borkowskiego w Krośniewicach oraz mgr. Marka Drabika
— Koncert pieśni patriotycznych (po prelekcji)
— Bezpłatna wycieczka do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym (zgłoszenia do 10.03.2023r. w Starostwie Powiatowym w Kutnie w Referacie Promocji i Informacji, więcej informacji pod nr. 24 355 47 41).

- R E K L A M A -

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: