Powiew świeżości w radzie powiatu. Krupińska–Kotulska nowym wicestarostą. „Jest dużo do zrobienia”

- poniżej dalsza część artykułu -

Magdalena Krupińska-Kotulska została wybrana nowym wicestarostą kutnowskiego. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego dziś Marka Jędrzejczaka. Jak mówią władze powiatu, decyzja ta była podyktowana koniecznością rekonstrukcji rady i pojawienia się powiewu świeżości.

- poniżej dalsza część artykułu -

Przede wszystkim chcę postawić na merytoryczną pracę. Myślę, że do końca kadencji jeszcze jest bardzo dużo do zrobienia. Zarówno w obszarze oświaty, zarówno w obszarze opieki społecznej, jak i oczywiście w inwestycjach, które na chwilę obecną w powiecie kutnowskim planowane są dosyć szeroko – mówi Magdalena Krupińska–Kotulska, nowy wicestarosta kutnowski.

- poniżej dalsza część artykułu -

Jak pojawiające się głosy o „bratobójczym” głosowaniu komentuje M. Krupińska-Kotulska?

Głosowań za odwołaniem i powołaniem, absolutnie nie należy traktować w sposób personalny. Jest czas na jedną pracę, przyszedł czas na drugą pracę. Myślę, że to co wniósł do zarządu kolega Marek Jędrzejczak na pewno nie zostanie zapomniane. Na pewno postaram się kontynuować rozpoczęte przez niego działania, a ze swojej strony w nieść merytorykę i uzupełnienie w innych obszarach, które na dzień dzisiejszy wymagają uwagi – zapewnia Krupińska–Kotulska.

- poniżej dalsza część artykułu -

Mam już za sobą dwuletnią pracę z radnymi i poznaliśmy się lepiej. Dziękuję im za zaufanie w głosowaniu i mam nadzieję, że to wypracowanie zaufanie zaprocentuje także szeroką współpracą. Jestem otwarta na współpracę ze wszystkimi kręgami i osobami z rady powiatu. Zapoczątkuje to również szersze spektrum działalności tej rady – uważa nowy wicestarosta.

Przypomnijmy, dziś ze stanowiska wicestarosty odwołany został Marek Jędrzejczak, a w jego miejsce – po rekomendacji starosty Daniela Kowalika – powołana została Magdalena Krupińska-Kotulska. Za odwołaniem Jędrzejczaka było 12 radnych, 4 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Z kolei za powołaniem Krupińskiej-Kotulskiej było 14 radnych, przeciw 4, nikt się nie wstrzymał.

Myślę, że pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i przyszedł czas na rekonstrukcję składu zarządu. Uważam, że powiew świeżości pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszego powiatu. A podjęta przez państwa decyzja, będzie impulsem do dalszej ciężkiej pracy zarządu – komentował Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

I dodawał: „Pani Magdalena jest doświadczoną osobą w samorządzie, bardzo aktywną. Myślę, że jej wykształcenie i doświadczenie zawodowe, jej werwa, jeśli chodzi o sprawy samorządowe, będzie bardzo dobrym zasileniem zarządu powiatu.”

Zdjęcia z sesji Rady Powiatu (6.07.2021)

reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama