REKLAMA
czwartek, 30, czerwiec 2022
REKLAMA

Powraca Odyseja Historyczna! Nowa lokalizacja zamiast Leszczynka

Po przerwie wraca Odyseja Historyczna! Jubileuszowa, bo 10. edycja nie odbędzie się jednak jak do tej pory w Leszczynku. Organizatorzy wydali komunikat w tej sprawie i poinformowali o zupełnie nowej lokalizacji.

poniżej dalsza część artykułu

„14 kwietnia to Światowy Dzień Rekonstrukcji Historycznej, dlatego właśnie dzisiaj uruchamiamy dla Was zapisy na X Odyseję Historyczną! Tak, tak, wracamy! Niestety nie wracamy do Leszczynka. Jakiś czas temu zakończyliśmy współpracę z Gminą Kutno, ale dzięki dużej życzliwości Prezydenta Miasta Kutno, mamy dla Was zupełnie nowe miejsce. Dzisiaj nie zdradzamy nowej lokalizacji, ale zapewniamy, że jest to dużo większy teren, w którym będziecie mogli kopać do woli, palić ogniska i jeździć pojazdami, czyli wszystko to czego w Leszczynku robić byście już nie mogli” – poinformował Rafał Ambroziak, jeden z organizatorów Odysei.

„Impreza, którą robiliśmy przez 9 lat, to nasz pomysł, nasza inicjatywa, nasza praca przez wiele lat z wolontariuszami i wieloma innymi podmiotami. Wypracowaliśmy sprawdzony sposób działania. Nie wyobrażamy sobie, byśmy całą koncepcję musieli teraz przebudowywać pod świeżo zrewitalizowany obiekt i nowe oczekiwania Gminy Kutno. Formuła zlotu pozostaje ta sama – zmieniamy tylko lokalizację. Liczę, że nie miejsce, a ludzie decydują o takich imprezach jak nasza. A tych chyba nam nie brakuje!” – dodaje Rafał Ambroziak.

poniżej dalsza część artykułu

X zlot Odyseja Historyczna odbędzie się w terminie 22-24 lipca 2022 roku w Kutnie!

Informacje dla rekonstruktorów:

Zapisy przyjmowane są poprzez przesłanie maila na adres rejestracja@odysejahistoryczna.org.pl zawierającego: nazwę grupy, dane do kontaktu, nazwę odtwarzanej epoki, liczbę rekonstruktorów oraz opis dioramy lub pokazu przeprowadzonego w trakcie trwania imprezy.

poniżej dalsza część artykułu

„Z uwagi na duży teren, nie wprowadzamy limitów uczestników, co więcej, otwieramy się na nowe. Zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników (nie koniecznie będących rekonstruktorami) militarnych pojazdów zabytkowych; samochodów, motocykli, pojazdów gąsiennicowych, etc. Zgłoszone grupy i osoby będę publikował w kolejnym poście i dopisywał systematycznie do listy” – dodaje Ambroziak.

reklama

Warto przeczytać:

reklama