Wiadomości KutnoKutnoPrezydent Burzyński dał zielone światło. Szykuje się powrót wielkiego przedsięwzięcia

Prezydent Burzyński dał zielone światło. Szykuje się powrót wielkiego przedsięwzięcia

Wszystko wskazuje na to, że niebawem odbędzie się kolejna edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, który w tym roku został zawieszony w związku z pandemią koronawirusa.

Dr Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Rozwoju Miasta skierował do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego pismo w sprawie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak twierdzi, jego wydział i magistrat znajdują się w momencie, w którym byłoby możliwe wznowienie konsultacji w ramach KBO.

- Reklama -

Jak zaznacza M. Adamski, proces przywrócenia KBO wymaga m.in. przygotowania projektu uchwały Rady Miasta Kutno, przeprowadzenie konsultacji treści dokumentu, przyjęcia uchwały przez RM i publikację dokumentu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

- Reklama -

„Jeżeli Pan Prezydent podejmie decyzje o rozpoczęciu prac nad przywróceniem Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku, Wydział Kultury Promocji i Rozwoju Miasta będzie potrzebował w przyszłorocznym budżecie do 50 000 zł na przeprowadzenie konsultacji oraz utrzymanie systemów teleinformatycznych” – wyjaśnia dr Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

Wydatkowanie środków w kwocie 1,1 mln zł miałoby z kolei nastąpić w 2022 roku.

- Reklama -

„Zdecydowanie zachęcam Pana Prezydenta do przywrócenia Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W imieniu całego zespołu zapewniam, że jesteśmy w stanie przygotować regulamin, który do minimum sprowadzałby zagrożenie wynikające z ogłoszonego stanu epidemii” – zapewnia naczelnik Adamski.

Kutnowski Budżet Obywatelski na swoim profilu na facebooku opublikował skan powyższego pisma wraz z ważną adnotacją: AKCEPTUJĘ, która została podpisana przez prezydenta Burzyńskiego. „Wracamy! Szczegóły jesienią…” – można przeczytać w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, projekty które miały być realizowane w tym roku, a nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa, zostaną zrealizowane w 2021 roku.

O sytuacji związanej z KBO będziemy jeszcze informować.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: