reklama
reklama

Prezydent Burzyński dał zielone światło. Szykuje się powrót wielkiego przedsięwzięcia

Wszystko wskazuje na to, że niebawem odbędzie się kolejna edycja Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, który w tym roku został zawieszony w związku z pandemią koronawirusa.

Dr Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Rozwoju Miasta skierował do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego pismo w sprawie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak twierdzi, jego wydział i magistrat znajdują się w momencie, w którym byłoby możliwe wznowienie konsultacji w ramach KBO.

- R E K L A M A -

Jak zaznacza M. Adamski, proces przywrócenia KBO wymaga m.in. przygotowania projektu uchwały Rady Miasta Kutno, przeprowadzenie konsultacji treści dokumentu, przyjęcia uchwały przez RM i publikację dokumentu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

„Jeżeli Pan Prezydent podejmie decyzje o rozpoczęciu prac nad przywróceniem Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku, Wydział Kultury Promocji i Rozwoju Miasta będzie potrzebował w przyszłorocznym budżecie do 50 000 zł na przeprowadzenie konsultacji oraz utrzymanie systemów teleinformatycznych” – wyjaśnia dr Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta.

- R E K L A M A -

Wydatkowanie środków w kwocie 1,1 mln zł miałoby z kolei nastąpić w 2022 roku.

„Zdecydowanie zachęcam Pana Prezydenta do przywrócenia Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W imieniu całego zespołu zapewniam, że jesteśmy w stanie przygotować regulamin, który do minimum sprowadzałby zagrożenie wynikające z ogłoszonego stanu epidemii” – zapewnia naczelnik Adamski.

- R E K L A M A -

Kutnowski Budżet Obywatelski na swoim profilu na facebooku opublikował skan powyższego pisma wraz z ważną adnotacją: AKCEPTUJĘ, która została podpisana przez prezydenta Burzyńskiego. „Wracamy! Szczegóły jesienią…” – można przeczytać w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, projekty które miały być realizowane w tym roku, a nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa, zostaną zrealizowane w 2021 roku.

O sytuacji związanej z KBO będziemy jeszcze informować.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: