Powstaje las pamięci Jana Pawła II. Zasadzili 19 tysięcy drzew [ZDJĘCIA]

W gminie Strzelce w miejscowości Zaranna podczas akcji sadzenia lasu pamięci świętego papieża Jana Pawła II zasadzono aż 19 tysięcy drzew. W akcję zaangażowani byli między innymi mieszkańcy, władze powiatu oraz parlamentarzyści.

- R E K L A M A -

W sadzeniu uczestniczyło około 150 osób łącznie z 20 pracownikami Nadleśnictwo Kutno, Lasy Państwowe oraz 10 pracowników z firmy Animex, i w tym aż setka dzieci! Posadzone zostały sosny.

W akcji udział wzięli: Przemysław Błaszczyk Senator RP, Marek Matuszewski Poseł na Sejm RP, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska Radna Rady Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce, Tomasz Szczęsny Wójt Gminy Łanięta, przedstawicielami z Wydziału Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska byli: Magdalena Marciniak Dyrektor Wydziału, Iwona Tarczyńska, Kamila Rogacka i Zdzisław Słowiński, z Wydziału Promocji i Informacji: Aleksandra Zielińska, Kinga Janakowska, Aleksandra Florczak i Sebastian Adamkiewicz.

- R E K L A M A -

– Spotkaliśmy się na sadzeniu drzew w ramach włączenia się w kampanię „Łączą nas Drzewa” dla upamiętnienia zasług Jana Pawła II. Papież Jan Paweł II był wielkim Polakiem, patriotą, człowiekiem mającym wpływ na historię naszego kraju, Europy i całego świata. Sadzenie lasu rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 w miejscowości Zaranna w gminie Strzelce – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Możemy się szczycić wspaniałymi lasami, dobrą gospodarką leśną, dlatego chcemy promować sadzenie lasów i dbanie o przyrodę – mówi Przemysław Błaszczyk Senator RP.

- R E K L A M A -

– Jan Paweł II, święty, upamiętniamy go właśnie poprzez sadzenie tego lasu, cieszymy się, że to jest właśnie w takim czasie kiedy jest potrzeba, wiemy, że Jan Paweł II jest atakowany. Bardzo się raduję, że są samorządowcy, nadleśnictwa, a szczególnie młodzież. Jest to także wymiar ekologii, wszyscy wiemy, że im więcej lasów, tym lepsze powietrze, atmosfera, jesteśmy zdrowi. Bardzo się cieszę! – mówił Marek Matuszewski,Poseł na Sejm RP.

– W naszej akcji wzięło udział około 150 osób. Mieliśmy przyjemność gościć w Gminie Strzelce. Od rana sadziliśmy drzewka wspólnie z młodzieżą i przedstawicielami Nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie. Po sadzeniu na młodzież czekały kiełbaski z grilla, ognisko, napoje, żurek, chipsy i jabłka. A 3 czerwca mogę już Państwa zaprosić na sprzątanie lasu we Frankach. Dziękuję za pomoc w organizacji firmie Animex, Kellogg’s i Bar u Bogusi – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– Jest nam bardzo, że możemy dziś gościć tak wiele znamienitych osób. Byli przedstawiciele rządu, samorządu, zaprzyjaźnionych firm z Powiatu Kutnowskiego i młodzież. Przy ogromnym zaangażowaniu sadzących udało się nam wspólnie posadzić około 19 tysięcy sztuk sadzonek sosny. Uprawa upamiętniająca naszego rodaka Papieża, znamienitą osobę, została posadzona i mam nadzieję, że troska o tę uprawę będzie wyjątkowa i postaramy się ją wyprowadzić tak, by przyszłe pokolenia miały satysfakcję z oglądania pięknych terenów leśnych – mówił Janusz Młynarczyk, Nadleśniczy w Nadleśnictwie Kutno z siedzibą w Chrośnie.

– Młodzież z Powiatu Kutnowskiego była bardzo chętna do sadzenia lasu. Jest to las ku pamięci Jana Pawła II, dlatego cytując słowa wypowiedziane przez niego w Brazylii, że lasy są darem i zadaniem, które musimy chronić i przekazać przyszłym pokoleniom, w związku z tym sadzenie lasu jest bezwarunkowo dobrą ideą i jak już Państwo wiedzą, co roku powtarzaną. Myślę, że w przyszłym roku albo nawet jesienią też będzie sadzenie lasu. Musimy je sadzić żeby zostawić coś po sobie innym – mówiła Elżbieta Milczarska.

– Jesteśmy gospodarzem tego terenu. Ja się bardzo cieszę, że las poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II znajdzie się właśnie w gminie Strzelce, jest to ogromne wyróżnienie – dodał Tomasz Grabowski Wójt Gminy Strzelce.

Po sadzeniu, w leśniczówce Strzelce, na każdego czekały kiełbaski z firmy Animex prosto z ogniska, żurek z Baru u Bogusi, kawa i herbata, jabłka oraz chipsy od firmy Kellogg’s. Podczas wydarzenia zostały rozdane także podziękowania szkołom za udział w akcji oraz firmom, które pomogły zorganizować wydarzenie.

Szkoły, które wzięły udział: Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ,,DoMOStwo” w Żychlinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach, Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Strzelcach.

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: