Powstaną dwa nowe ronda i wiadukt? GDDKiA szykuje drogową rewolucję (FOTO)

Nowe dwa ronda i wiadukt mogą powstać w najbliższym czasie w naszym regionie. Wszystko za sprawą planowanej przebudowy drogi krajowej nr 60 na odcinku z Kutna do Łęczycy. O szczegółach informuje fanpage Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

Jak informuje fanpage Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe, trwa projektowanie rozbudowy drogi krajowej nr 60 relacji Kutno – Łęczyca. Rozbudowa drogi ma być realizowana w najbliższych kilku latach. Inwestorem tego przedsięwzięcia jest oczywiście Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA].

- R E K L A M A -

Aktualnie trwa procedura administracyjna w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi można zapoznać się z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Ze względu na zainteresowanie rozbudową drogi wystąpiłem do RDOŚ z prośbą o przesłanie materiałów dotyczących tej sprawy. Sam raport ma 314 stron, a do tego dochodzą różne załączniki mające jeszcze większą objętość. Mnie tak naprawdę sam raport nie interesuje, lecz przebieg drogi i rożne rozwiązania skrzyżowań, a także ewentualna infrastruktura rowerowa – pisze autor fanpage Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

- R E K L A M A -

Z materiałów można dowiedzieć się kilku interesujących i ciekawych informacji. Jak czytamy na KuiDR:

– przebieg DK60 zostanie zmieniony w okolicy Witoni

- R E K L A M A -

– w Lesznie powstanie wiadukt nad linią kolejową i starym odcinkiem drogi, która stanie się drogą lokalną

– między Lesznem a Leszczynkiem powstanie rondo, z którego będą odchodzić drogi lokalne do Grabkowa i Leszna

– od tego ronda do Miasto Kutno powstanie ciąg pieszo-rowerowy

– skrzyżowanie DK60, DK92 i ulicy Łęczyckiej zostanie przebudowane na rondo

Te zmiany bardzo cieszą i na pewno przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na tej drodze – komentuje autor popularnego fanpage.Źródło: Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: