reklama
reklama

Powstanie młodzieżowa rada powiatu? Jest stanowisko starosty Kowalika

Niewykluczone, że niebawem przy Staroście Kutnowskim powstanie komisja ds. młodzieży, mogąca działać na zasadzie młodzieżowej rady. Stanowisko w tej sprawie zabrał starosta Daniel Kowalik.

Starosta Kutnowski popiera pomysł nawiązania współpracy z młodzieżą z terenu powiatu kutnowskiego, reprezentującą interesy swoich rówieśników „uznając za zasadne powołanie przy Staroście Komisji ds. Młodzieży” – czytamy w odpowiedzi na pismo posłanki Agnieszki Hanajczyk i jej asystentki Martyny Stasiak.

- R E K L A M A -

Jak stwierdza starosta Kowalik, do kompetencji tej komisji należałoby między innymi reprezentowanie interesów młodzieży z terenu powiatu kutnowskiego oraz propagowanie idei samorządności wśród młodych mieszkańców.

„Podejmowanie takich inicjatyw jest istotne z uwagi na rozwijanie w młodym pokoleniu właściwej postawy obywatelskiej w życiu publicznym. Co więcej może pozytywnie wpływać na rozwoju powiatu, gdyż wprowadza świeże spojrzenie na część zagadnień istotnych z punktu widzenia młodego pokolenia” – uważa D. Kowalik.

- R E K L A M A -

Starosta zwrócił się do posłanki Hanajczyk z prośbą o przedstawienie propozycji modelu funkcjonowania takiej organizacji, jak i jej ewentualnego statutu lub regulaminu.

„Przygotuję statut, regulamin i model funkcjonowania takiej organizacji. Działamy! Młodzi też mają głos!” – zapowiada z kolei Martyna Stasiak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: