reklama

Pożar budynków gospodarczych i mieszkalnych, w akcji 8 zastępów straży pożarnej (FOTO)

Prawie trzydziestu strażaków gasiło pożar budynków gospodarczych i mieszkalnych w miejscowości Gledzianów. W działaniach udział brało osiem zastępów straży pożarnej z regionu.

- R E K L A M A -

W czwartek 25 listopada 2021 roku o godz. 6.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły oraz pobliskich budynków mieszkalnych w miejscowości Gledzianów, gm. Witonia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się budynek gospodarczy o powierzchni ok. 200 m2. Nie stwierdzono osób poszkodowanych.

- R E K L A M A -

„Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu, przeszukaniu pomieszczeń budynku w celu wykluczenia ewentualnych osób poszkodowanych. W celu wykluczenia niewidocznych źródeł ognia używano kamery termowizyjnej” – komentuje asp. Grzegorz Sobiński z KP PSP w Łęczycy.

W akcji gaśniczej trwającej 2 godz. 34 min. udział brały 4 zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, 1 zastęp z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz 3 zastępy z OSP w KSRG (OSP Witonia, OSP Topola Królewska i OSP Daszyna), łącznie 29 strażaków.

(KP PSP w Łęczycy)

fot. KP PSP w Łęczycy
fot. KP PSP w Łęczycy
fot. KP PSP w Łęczycy
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: