reklama
reklama
reklama
reklama

Pożar pod Kutnem, na miejscu trzy zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

Trzy zastępy straży pożarnej zostały dziś rano zadysponowane do jednej z podkutnowskich miejscowości, gdzie doszło do pożaru w kominie.

Tuż po godzinie 8 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z domów w miejscowości Wola Owsiana w gminie Oporów. Na miejsce zadysponowano zastępy z Kutna i Komadzyna.

- R E K L A M A -

Po dojeździe strażaków pod wskazany adres okazało się, że pali się sadza w przewodzie kominowym. W akcji udział brał między innymi specjalistyczny wóz z drabiną. Sytuacja została już opanowana.

Co zrobić gdy dojdzie do zapalenia sadzy?

Gdy już dojdzie do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym w pierwszej kolejności musimy zaalarmować o tym zdarzeniu straż pożarną oraz wygasić palenisko. Pamiętajmy o zamknięciu dopływu powietrza do pieca zarówno od dołu jak i od góry. Dozorujmy na całej długości przewód kominowy czy nie występują pęknięcia.

- R E K L A M A -

Ważne żeby do palącego komina nie wlewać wody. Gaszenie wodą może doprowadzić do popękania przewodu, a nawet jego rozerwania. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza, aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Należy pamiętać, iż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny tlenek węgla.

fot. nadesłane przez Czytelnika


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: