REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

Pożar w bloku w centrum Kutna, jedna osoba ranna. Trwa akcja ratunkowa [ZDJĘCIA]

poniżej dalsza część artykułu

Kilka zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w bloku w centrum Kutna. Na miejscu jest także policja i pogotowie ratunkowe.

O godzinie 12.07 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie, że w bloku przy ulicy Barlickiego w Kutnie doszło do pożaru jednego z mieszkań.

poniżej dalsza część artykułu

Na miejsce, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wysłano natychmiast trzy zastępy JRG Kutno, w tym wóz z drabiną. Strażacy w specjalnych aparatach ochronnych szybko dostali się do zagrożonego mieszkania. Sytuacja została już opanowana przez strażaków i nie ma zagrożenia rozprzestrzenienia się pożaru na inne mieszkania. Nie ma zatem konieczności ewakuacji bloku.

Według pierwszych informacji, przynajmniej jedna osoba, została poszkodowana w wyniku pożaru i na miejsce wezwano także zespół ratownictwa medycznego. Pojawił się także patrol policji.

poniżej dalsza część artykułu

„W mieszkaniu doszło do pożaru butli z gazem propan-butan. Strażacy podali jeden prąd wody na źródło pożaru. Poparzona została około 80-letnia kobieta” – powiedział portalowi PanoramaKutna.pl kapitan Mariusz Dudkowski, zastępca Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej z PSP w Kutnie.

reklama

Warto przeczytać:

reklama