reklama
  • Przemysław Błaszczyk Senat

Pożar zniszczył kilka mieszkań. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z ulicy Wilczej

Nie milkną echa wielkiego pożaru w bloku przy ulicy Wilczej w Kutnie. Jedno mieszkanie doszczętnie spłonęło, a kilka innych również mocno ucierpiało. Dziś ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.

- R E K L A M A -

O dramacie mieszkańców bloku przy ul. Wilczej 2 pisaliśmy w środę. Na miejscu strażacy prowadzili akcję ratunkowo-gaśniczą, ewakuowano mieszkańców. Kilka osób podtruło się dymem.

– Do naszych zadań polegało zabezpieczenie miejsca, podanie dwóch prądów gaśniczych w natarciu na pożar oraz ewakuacja mieszkańców przy pomocy drabiny mechanicznej – mówił w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Mariusz Dudkowski z JRG Kutno.

- R E K L A M A -

Straty materialne po pożarze są ogromne. Dziś w sieci jedna z mieszkanek Kutna uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców.

— 21 czerwca w bloku przy ul. Wilczej 2 doszło do strasznego pożaru. Doszczętnie spłonęło mieszkanie na IIp., ale ucierpiały wszystkie w tym pionie. Pożar miał ogromną siłę. Mieszkania powyżej mają całe czarne ściany, zniszczone sprzęty stojące w pobliżu okien balkonowych – jęzory ognia sięgały IVp., kłęby gryzącego dymu wypełniły mieszkania. Natomiast mieszkania lokatorów z Ip.i parteru są pozalewane – straż musiała użyć mnóstwa wody do ugaszenia pożogi — czytamy na stronie zbiórki.

- R E K L A M A -

Autorka zbiórki podkreśla, że meble nadają się do wyrzucenia, ściany, sufity, podłogi do remontu. Dwa mieszkania na IIp., gdzie doszło do pożaru mają spalone drzwi. Lokatorzy mieszkania, w którym wybuchł pożar stracili wszystko. Lokatorzy pozostałych — bardzo, bardzo wiele.

— Wierzę, że możemy im pomóc. Każda złotówka będzie dla nich wsparciem w tym bardzo trudnym czasie. Jest 7 mieszkań najbardziej poszkodowanych: pięć w pionie i dwa na tym samym piętrze. Myślę, że po 10.000 zł dla lokatorów z pionu oraz po 5.000 zł dla dwóch mieszkań z tego samego piętra bardzo by pomogło — mówi pani Joanna, organizatorka internetowej zbiórki.

Pożar w bloku przy ul. Wilczej w Kutnie – zobacz zdjęcia:

Nie przegap: