reklama

Praca dla młodych osób w Warszawie z ogromnymi perspektywami? Oto, kto powinien zostać przedstawicielem handlowym!

Zwykło się uważać, że dobre zarobki nie są dostępne dla ludzi młodych, bez doświadczenia. To nie do końca prawda – faktycznie, w większości zawodów trzeba najpierw wyrobić sobie staż i wiele się nauczyć, aby przełożyło się to na wysoką wypłatę. Są jednak nieliczne zawody, w których już w pierwszym miesiącu pracy można zarobić tyle, co w innych profesjach dopiero po kilku latach. Należy do nich przedstawiciel handlowy, dla którego nie liczy się nic poza skutecznością.

- R E K L A M A -

Na czym polega praca przedstawiciela handlowego?

Przedstawiciel handlowy to osoba, która przedstawia ofertę firmy potencjalnym klientom i jest odpowiedzialna za sprzedaż. Praca może przybierać wiele form. Kontakt z klientem następuje w formie bezpośredniej (w sklepie), ale także telefonicznie lub przez internet.

Bardzo często praca przedstawiciela handlowego wiąże się z licznymi wyjazdami – konkretne wymagania pracodawców sprawdź na https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st/warszawa;l, gdzie znajdują się liczne ogłoszenia pracy dla przedstawicieli handlowych z Warszawy. Podczas wizyty handlowej przedstawiciel handlowy rozmawia z potencjalnym nabywców i zachęca go do dokonania zakupu. Może także odwiedzać firmy, które już kupiły dany produkt czy usługę, aby sprawdzić, jak te rozwiązania się sprawują, a także zaproponować dodatkowe opcje.

- R E K L A M A -

Przedstawiciel handlowy – dobra opcja dla młodych?

Praca przedstawiciela handlowego najlepiej pasuje do osób dynamicznych, energicznych, chętnych do działania i nastawionych na efekt. Najczęściej cechy te pasują do osób młodych, które brak doświadczenia nadrabiają dużymi chęciami.

Młodym ludziom rozpoczynającym dopiero karierę zawodową, praca przedstawiciela handlowego może odpowiadać również z uwagi na dużą swobodę działania i elastyczny grafik. W wielu firmach to sam pracownik ustala sobie plan działania na dany tydzień – np. ile czasu spędzi w firmie, szukając klientów i umawiając wizyty, a ile w terenie, prowadząc rozmowy handlowe. To zatem świetna opcja dla studentów czy dla młodych rodziców, którzy muszą godzić życie zawodowe z innymi obowiązkami.

- R E K L A M A -

Ile zarabia przedstawiciel handlowy w Warszawie?

Zarobki przedstawicieli handlowych w Warszawie są bardzo zróżnicowane. Zależą od branży, firmy, ilości przepracowanych godzin, ale najbardziej – od skuteczności. Najczęściej wynagrodzenie składa się z kilku elementów. Poza podstawą (wypłacaną niezależnie od ilości sprzedanego towaru i często zbliżoną do najniższej krajowej), przedstawiciel handlowy może otrzymywać również procent od utargu oraz premie: za najlepszy wynik w dziale, za realizację planu, za pozyskanie nowego klienta itp.

Tym samym jako przedstawiciel handlowy możesz otrzymać płacę minimalną, ale możesz też zarobić kilkanaście tysięcy już w pierwszym miesiącu pracy. Rzadko który zawód daje aż tak duże możliwości ludziom młodym, bez doświadczenia.

Jakie cechy charakteru trzeba mieć, aby zostać skutecznym przedstawicielem handlowym?

Trzeba przy tym jasno powiedzieć, że nie każdy nadaje się na przedstawiciela handlowego. Trzeba mieć określone cechy osobowości, aby odnaleźć się na tym stanowisku. Na pewno pomocna będzie otwartość, umiejętność nawiązywania kontaktów, dynamika i nastawienie na efekt. Liczy się oczywiście również zdolność skutecznego zachęcania do skorzystania z oferty.

Przedstawiciel handlowy nie jest natomiast pracą dla introwertyka, dla osoby nieśmiałej, preferującej pracę przy biurku oraz dla kogoś, kto nie potrafi używać języka perswazyjnego i nakłaniać innych do zakupu.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: