reklama
reklama
reklama
reklama

Praca w ubezpieczeniach – jak zacząć? Realizuj się zawodowo!

Coraz więcej osób decyduje się na obranie zupełnie innej ścieżki zawodowej i przebranżowienie się. Jeszcze inni dopiero szukają zawodu, w którym będą mogli się realizować. Praca w ubezpieczeniach może stać się punktem wyjścia dla wielu. Jak zacząć i dlaczego warto?

- R E K L A M A -

W zależności od stanowiska praca w ubezpieczeniach może polegać na pozyskiwaniu klientów, sprzedaży polis, zarządzaniu, marketingu, obliczaniu ryzyka ubezpieczeniowego, bieżącej obsłudze klienta. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę w tej branży, dowiedz się, od czego powinieneś zacząć! Przeczytaj poniższy artykuł.

Wymagania na stanowisku agenta ubezpieczeniowego

Agent ubezpieczeniowy ma bezpośredni kontakt z klientem, zatem trzeba być osobą inteligentną, empatyczną i lubiącą pracę z ludźmi. Odpowiednie podejście do klienta w zależności od jego charakteru i zachowania również nie pozostaje bez znaczenia. Ma bowiem wpływ na efekty podjętych działań. Większość pracodawców szukających pracowników na wyższe stanowiska wymaga wykształcenia średniego lub wyższego, a niekiedy nawet lat doświadczenia w branży, komunikatywnej znajomości języka angielskiego i znajomości VBA (lub innych specjalistycznych umiejętności).

- R E K L A M A -

Aby jednak zatrudnić się na stanowisku agenta lub doradcy ubezpieczeniowego podstawą jest zaangażowanie, motywacja i chęć do pracy. Powinieneś mieć także przynajmniej średnie wykształcenie. Wszelkie inne umiejętności mogą zostać zdobyte wraz z doświadczenie, jeśli będziesz chciał piąć się po szczeblach kariery.

Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Chcąc zostać agentem ubezpieczeniowym lub doradcą, możesz rozpocząć od przeglądania ofert pracy online, udostępnianych na rozmaitych portalach ogłoszeniowych. Jeśli natomiast masz upatrzoną firmę, w której chętnie podjąłbyś pracę, możesz sam do niej zaaplikować, nawet jeśli aktualnie nie trwa nabór. Wystarczy konstruktywnie przedstawić swoje zalety, dołączyć CV i list motywacyjny, a następnie czekać na odzew. Alternatywą jest osobista wizyta w placówce, co zostanie odebrane jako przejaw zaangażowania i odwagi, a są to cechy bardzo ważne w tej pracy.

- R E K L A M A -

Praca w ubezpieczeniach – czy warto?

Praca w ubezpieczeniach ma wiele zalet. Przede wszystkim przeznaczona jest dla każdego – najlepiej sprawdzą się w niej humaniści, ale w praktyce można rozpocząć przygodę z ubezpieczeniami bez względu na ukończone liceum, technikum czy studia. Jest to praca dobrze płatna, co w szczególności zachęca kandydatów. Wynagrodzenie jest wręcz nielimitowane, a osiąga się je poprzez otrzymywanie prowizji od każdej sprzedanej polisy. Praca w ubezpieczeniach może być zarówno głównym zajęciem, jak i zajęciem dodatkowym, uzupełniającym domowy budżet. W dużej mierze ze względu na elastyczność godzin pracy.

Na koniec warto wspomnieć, że praca w ubezpieczeniach gwarantuje możliwość poznawania ciekawych ludzi. Z pewnością nawiążesz znajomości, które okażą się interesujące lub korzystne. Rozwiniesz także tzw. kompetencje miękkie.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: