reklama

Pracowity miesiąc kutnowskiej policji. Przeprowadzono kilka akcji, posypały się mandaty

W styczniu 2024 roku policjanci Wydziału Ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przeprowadzili szereg działań, ukierunkowanych na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- R E K L A M A -

Od początku stycznia 2024 roku przeprowadzono działania „prędkość”, „trzeźwość” , a także „kierujący-pieszy” które polegają na kontroli zachowania kierowców wobec pieszych uczestników ruchu. Ponadto działania „Bezpieczny Przejazd Kolejowy” polegające na podnoszeniu świadomości kierowców i pieszych jak należy zachowywać się w rejonie przejazdów, a także działania „Bezpieczne Ferie”, które ukierunkowane są na bezpieczeństwo podróżujących, zwłaszcza na prawidłowe zabezpieczenie ładunków, oraz właściwe ogumienie pojazdu. W styczniu Wydział Ruchu Drogowego prowadził też cykliczne działania polegające na kontroli transportu drogowego w tym kontrole czasu pracy kierowców.

„W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 16 kierujących bez uprawnień do kierowania pojazdami, 6 kierujących którzy kierowali pomimo zakazu sądowego, oraz 5 którzy nie stosowali się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ujawniono 8 kierujących którzy zdecydowali się kierować po spożyciu alkoholu. Zatrzymano 24 uprawnień do kierowania, w tym 12 kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym” – mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Policja wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypomina, że rozsądek, odpowiedzialność i respektowanie obowiązujących przepisów drogowych na pewno będą mieć duży wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: