Szkolna pracownia informatyczna nie musi być droga w utworzeniu. Warto jest poznać alternatywne rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić gotówkę. Znakomitą opcją wydaje się być terminal zastępujący kilkanaście tradycyjnych komputerów. Nie trzeba obawiać się spadku wydajności czy funkcjonalności. Niepodważalną zaletą jest również bezpieczna, komfortowa oraz intuicyjna obsługa. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na ten temat.
Jak wdrożyć pracownię terminalową?
Wystarczy jedynie zgłosić się do specjalistów, którzy oferują taką usługę. Sporym atutem okazuje się brak zbędnych, czasochłonnych formalności. Każda pracownia terminalowa projektowana jest w sposób indywidualny, a wiele zależy od miejsca jej eksploatacji. Oczywiste, że sala informatyczna czy językowa musi być bezpieczna w użytkowaniu. Właśnie dlatego konieczne jest uwzględnienie restrykcyjnych norm i standardów. Trzeba dodać, że fachowcy odpowiadają także za wdrożenie stworzonego projektu. Prace przebiegają niezwykle sprawnie, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na czasie.
Ile kosztuje wdrożenie pracowni terminalowej?
Utworzenie pracowni terminalowej to skuteczny sposób na zaoszczędzenie gotówki. Jest to możliwe ze względu na mniejszą ilość sprzętów. Jak już wspomniano, terminal zastępuje kilkanaście komputerów. Zakup jednego peceta to koszt kilku tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że w szkole znajduje się zwykle kilka pracowni informatycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić się o wycenę zlecenia, aby przygotować się na nadchodzące wydatki.
Czy pracownia terminalowa jest tańsza w utrzymaniu?
Pracownia terminalowa jest nie tylko tańsza w utworzeniu, ale także utrzymaniu. Niższy pobór energii przekłada się na znaczące obniżenie rachunków za prąd. Trzeba dodać, że sprzęty w sali komputerowej są zwykle uruchomione przez cały dzień. Właśnie dlatego dobrze jest szukać źródeł oszczędności, szczególnie w czasach dynamicznie rosnących cen energii.
Najważniejsze zalety pracowni terminalowej
Pracownia terminalowa posiada mnóstwo zalet. Można do nich zaliczyć:
– proste i szybkie wdrożenie systemu informatycznego,
– niski koszt utworzenia oraz utrzymania pracowni,
– bezproblemowa konfiguracja sprzętów,
– ułatwiona administracja (wszystkie profile w jednym miejscu),
– niższa ilość ciepła wytwarzanego przez urządzenia,
– mniejszy hałas w pomieszczeniu,
– intuicyjna obsługa,
– błyskawiczne udostępnianie plików,
– możliwość blokowania dostępu (funkcja administratora),
– jednorazowa instalacja oprogramowania,
– brak konieczności instalacji programu antywirusowego,
– niskie ryzyko wystąpienia cyberataków,
– niezawodne i stabilne działanie,
– oszczędność miejsca w pracowni komputerowej,
– możliwość stworzenia systemu dopasowanego do potrzeb.
Artykuł przygotowany we współpracy z pracowniaterminalowa.pl.