reklama
reklama

Pracownicy szpitala w Kutnie z Krzyżami Zasługi za walkę z COVID-19 (ZDJĘCIA)

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński oraz marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber uhonorowali mieszkańców naszego regionu, którzy zasłużyli się podczas walki z pandemią koronawirusa.

- R E K L A M A -

Pracowali na pierwszej linii frontu tej trudnej, niespodziewanej wojny. Z zaangażowaniem walczyli o zdrowie i życie mieszkańców Łódzkiego. Stali na straży tego, aby w jak największym stopniu uchronić nas przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Dbali o to, by nasze placówki medyczne były dobrze przygotowane i wyposażone, a tym samym, by można było w nich skutecznie leczyć chorych na Covid-19. W środę, 20 października zostali za to docenieni i usłyszeli gorące słowa podziękowania.

Odznaczenia państwowe – złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, odebrali w Filharmonii Łódzkiej z rąk wojewody Tobiasza Bocheńskiego oraz marszałka Grzegorza Schreibera. Poświęcony im uroczysty koncert „Wdzięczni za walkę z pandemią” objął patronatem minister zdrowia Adam Niedzielski. Wśród gości byli między innymi senatorowie: profesor Michał Seweryński i Maciej Łuczak, oraz posłowie: Grzegorz Lorek, Marek Matuszewski, Tadeusz Woźniak.

- R E K L A M A -

Minister Adam Niedzielski, któremu obowiązki zawodowe nie pozwoliły wziąć udziału w uroczystości, przysłał film, w którym podziękował bohaterom wieczoru za zaangażowanie w walce z epidemią.

To wyjątkowy dzień, bo po raz pierwszy zebrali się państwo wszyscy w jednym miejscu – mówił wojewoda Tobiasz Bocheński. – Walka z pandemią odbywa się na wielu frontach, choć to jedna wojna. Jest front medyczny, organizacyjny, logistyczny, psychologiczny. Każdy ważny i trudny. Wszystkie te ogniwa były ze sobą połączone i musiały wzajemnie współpracować, abyśmy mogli sprostać wyzwaniom. Dzięki państwa współpracy w różnych miejscach możliwe było przeprowadzenie województwa łódzkiego przez ten trudny czas. To, że tak wiele skomplikowanych wyzwań zostało zrealizowanych skutecznie, jest państwa zasługą. Dziękujemy.

- R E K L A M A -

Zostaliście dziś państwo uhonorowani najważniejszymi odznaczeniami państwowymi. Mamy zaszczyt je państwu wręczyć, ale przede wszystkim kieruje nami wdzięczność. To ona nas tu przywiodła i to ona nakazuje mi z całego serca wam podziękować – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. – Ta walka jeszcze trwa, ale już dziś możemy powiedzieć to, co płynie z naszych serc. Wdzięczność to pamięć serca i zapewniam, że wszyscy państwo, którzy na froncie walki z pandemią wykazaliście się heroizmem, pozostaniecie w naszych sercach na zawsze.

Medale, na wniosek wojewody łódzkiego, prezydent RP Andrzej Duda nadał 195 osobom. Wśród odznaczonych liczną, kilkudziesięcioosobową grupę stanowili przedstawiciele placówek medycznych i instytucji należących do samorządu województwa łódzkiego.

Wśród nagrodzonych pracownicy szpitala w Kutnie

Wśród nagrodzonych znalazły się dwie osoby związane z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Są to Irena Dałek i Anna Łęczewska.

Irena Dałek, Dyrektor ds Pielęgniarstwa oraz Anna Łęczewska, Ordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych zostały odznaczone Brązowymi Krzyżami Zasługi za walkę z COVID-19. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni. Szanowne Panie! W imieniu całej załogi, Pacjentów i społeczności ziemi kutnowskiej bardzo serdecznie dziękujemy. Proszę również przyjąć najszczersze gratulacje.To dla nas wszystkich zaszczyt z Paniami pracować! – komentuje Bartosz Serenda z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

źródło: lodzkie.pl, Kutnowski Szpital Samorządowy / fot. Piotr Wajman, lodzkie.pl; KSS- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: