Prawie 200 kontroli, ponad 100 mandatów! Policjanci nie pobłażali piratom drogowym

Policjanci z kutnowskiej drogówki podsumowali wzmożone działania na drogach naszego powiatu w związku z długim weekendem majowym. Posypało się mnóstwo mandatów!

W trakcie jego trwania, w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach policjanci czujnie przyglądali się kierowcom. Reagowali na wszystkie ujawnione wykroczenia oraz przestępstwa w ruchu drogowym. Pomimo, że nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego w czasie majowego weekendu statystyki w dalszym ciągu są wysokie jeśli chodzi o kierowców, którzy łamią ograniczenia prędkości.

- R E K L A M A -

Jak mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno, w trakcie długiego weekendu majowego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu kutnowskiego prowadząc kontrole drogowe. W tym czasie w naszym regionie nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, policjanci pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych. Na szczęście w zdarzeniach drogowych nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Mundurowi podczas długiego weekendu dokonali 194 kontroli, w tym sprawdzili trzeźwość 174 kierujących. Niestety pomimo licznych apeli o jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, aż 117 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości. Ponadto 3 kierowców zostało ukaranych za brak uprawnień do kierowania, oraz zatrzymano 1 nietrzeźwego kierowcę, który stracił prawo jazdy – wylicza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Kutno, fot. archiwum

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: