Prawo handlowe: co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć?

Nieznajomość prawa szkodzi – to sentencja znana niemal każdemu. W praktyce oznacza ona, że brak wiedzy odnośnie obowiązujących przepisów prawnych nie zwalnia z ich stosowania. Powinny pamiętać o tym nie tylko jednostki, ale przede wszystkim przedsiębiorstwa – zwłaszcza jeśli w grę wchodzi prawo handlowe.

- R E K L A M A -

Prawo handlowe – skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz założyć własną działalność gospodarczą, czy też Twoja firma prężnie funkcjonuje, warto nawiązać współpracę z kancelarią prawną specjalizującą się w prawie handlowym. Duże firmy oraz międzynarodowe korporacje zatrudniają w tym celu własnych prawników – trudno jednak oczekiwać, by początkujący przedsiębiorca czy niewielka firma tworzyli etat dla prawnika. W takim wypadku współpraca z kancelarią będzie najlepszym rozwiązaniem; prawnicy pomogą w wyjaśnieniu wątpliwości oraz udzielą wielu ważnych informacji z zakresu prowadzenia działalności oraz prawa handlowego.

Zastanawiasz się nad założeniem spółki? Może być to spółka jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo – akcyjna, akcyjna, z ograniczoną odpowiedzialnością… Nie wiesz, czym różnią się poszczególne rodzaje oraz jaki wariant wybrać, by osiągnąć maksymalny zysk przy jak najmniejszym ryzyku? Konsultacja prawna to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu bezproblemowo przejdziesz przez proces założenia oraz rejestracji spółki. Również już istniejące spółki mogą skorzystać z pomocy prawników: dzięki nim wprowadzenie zmian będzie łatwiejsze. Możesz korzystać również z doradztwa w sprawach bieżących, zasięgnąć informacji odnośnie likwidacji podmiotów gospodarczych oraz ich zamykania.

- R E K L A M A -

Gdzie szukać porad w sprawie prawa handlowego?

Mniejsze firmy bardzo często korzystają z usług prawników w kwestii zawierania umów, ale również wprowadzania regulaminów i wewnętrznych regulacji. Jeśli nie masz pewności co do podejmowanych działań i zastanawiasz się, w jaki sposób wprowadzać w życie poszczególne rozporządzenia, zasięgnij języka u doświadczonych prawników – nie tylko udzielą niezbędnych informacji, ale również podsuną praktyczne i skuteczne rozwiązania.

Prawo handlowe to obszerna dziedzina prawa, której niuanse znają tylko doświadczeni prawnicy. Doskonałym przykładem może być zawieranie umów handlowych – przed ich podpisaniem warto skonsultować się z prawnikiem, który wskaże, które zapisy mogą wiązać się z ryzykiem straty. Nawet standardowe i powszechnie zawierane umowy mogą posiadać drobne kruczki; w przypadku dokumentów związanych ze skomplikowanymi procesami i transakcjami ryzyko podpisania niekorzystnej umowy wzrasta.

- R E K L A M A -

Aby je ograniczyć, w przypadku zawierania nowych umów skorzystaj z pomocy prawnika – dzięki temu unikniesz późniejszych problemów i nieporozumień. Zabezpiecz swoją firmę poprzez współpracę z doświadczonymi prawnikami działającymi w ramach renomowanej kancelarii. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niejasności i wątpliwości możesz liczyć na pomoc specjalistów, którzy dopasują najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

 

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: