reklama

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w powiecie kutnowskim. „Polska jest jedna i my chcemy łączyć ludzi” [WIDEO/ZDJĘCIA]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś powiat kutnowski. Szef polskiego rządu pojawił się w miejscowości Zaranna w gminie Strzelce.

- R E K L A M A -

W piątek premier Morawiecki ruszył w kolejne tournée po Polsce. Na trasie jego przejazdu znajdują się Lesznowola, Rawa Mazowiecka, Gostynin, Żuromin czy właśnie Zaranna w powiecie kutnowskim. Wizyta odbyła się podczas akcji „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”. W jej ramach politycy obozu rządzącego ruszyli w Polskę, aby mówić, co przez osiem lat rządów Zjednoczonej Prawicy udało zrealizować się w lokalnych samorządach.

W Zarannej, gdzie powstała dofinansowana z rządowych środków świetlica wiejska, odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wójta gminy Strzelce Tomasza Grabowskiego.

- R E K L A M A -

– Sercem każdej wspólnoty, w szczególności wiejskiej jest miejsce, gdzie można się spotkać, gdzie można wspólnie spędzić czas. I bardzo często w gminach, w różnych sołectwach takim centralnym miejscem jest świetlica wiejska lub remiza. Tutaj w Zarannej, w gminie Strzelce mamy właśnie świetlicę wiejską, którą zbudowaliśmy, sfinansowaliśmy ze środków budżetowych. Wszystko to po to, żeby ludzie mogli zawiązywać przyjaźnie, żeby mogło się tutaj odbywać wspólne gotowanie, tańcowanie. To jest taki przykład naszego dbania o środowiska lokalne, o gminy, o powiaty – mówił premier Morawiecki.

– Nigdy nie zostawiamy ludzi. Kiedy przyszła susza zapłaciliśmy odszkodowania za suszę. Kiedy przyszły różnego rodzaju klęski, staraliśmy się za każdym razem pomagać. Musimy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Patrzeć na rozwój gospodarczy, na nowe i nowoczesne miejsca pracy. Aby tak się stało potrzebujemy dróg, potrzebujemy komunikacji i tutaj w powiecie kutnowskim, w gminie Strzelce takie drogi też powstają. To wszystko jest bardzo ważne. Chcemy, żeby Polska w różnych gminach, powiatach, sołectwach była bardzo dobrym miejscem do życia. Polska jest jedna i my chcemy łączyć ludzi razem. Stąd nasze różne inwestycje, które staramy się, by były w różnych zakątkach Polski – dodawał premier.

- R E K L A M A -

Głos zabrał także wójt Strzelec Tomasz Grabowski, który podziękował za rządowe wsparcie i wymienił wiele zrealizowanych inwestycji.

– Bardzo chciałbym podziękować za wizytę w naszej małej ojczyźnie, gminie Strzelce. Dziękuję za te wszystkie środki, to jest ponad 26 mln złotych w obecnej kadencji pozyskanych na inwestycje, które służą już w tej chwili i będą służyć mieszkańcom gminy Strzelce. Służy to nam wszystkim. Nie zapomnimy się odwdzięczyć – mówi T. Grabowski.

W Zarannej pojawili się także między innymi senator RP Przemysław Błaszczyk, starosta kutnowski Daniel Kowalik, członkowie Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski, Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński, wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Łódzkiego Zbigniew Linkowski czy wójt pobliskiej gminy Łanięta Tomasz Szczęsny.

Zdjęcia i wideo z wizyty premiera Morawieckiego w powiecie kutnowskim:


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: