Premier Morawiecki zajmie się sytuacją szpitala w Kutnie? Poseł Joński interweniuje

Premier Mateusz Morawiecki zajmie się ciężką sytuacją Kutnowskiego Szpitala Samorządowego? Z interpelacją na ten temat do szefa rządu wystąpił Dariusz Joński, który dziś zorganizował w Mieście Róż konferencję prasową.

- R E K L A M A -

Jestem po rozmowie ze starostą, odbyliśmy ją tuż po wyborach, gdzie pan starosta przedstawił mi propozycję planu naprawczego i tego wszystkiego co robi, aby to zadłużenie się nie zwiększało, żeby ten szpital uratować. I pomimo tych wszystkich działań, które starosta niewątpliwie podejmuje, to jednak sytuacja finansowa jest krótko mówiąc dramatyczna. Wystąpiłem do premiera Morawieckiego z dwoma pytaniami. Pierwsze to czy w ogóle premier rozważa pomoc dla kutnowskiego szpitala, czy ktoś w ogóle widzi problem tego ogromnego zadłużenia. I czy jest taka możliwość, aby zwiększyć finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, bo to nam odpowie na pytanie czy jest chęć ze strony rządu czy też nie. Tym bardziej, że odbywa się w tej chwili dyskusja i debata w Polsce o zadłużeniu szpitali powiatowych. Zadłużenie w służbie zdrowia sięga już prawie 14 mld złotych i coś z tym trzeba zrobić – mówił podczas konferencji Dariusz Joński.

reklama

Poseł przy okazji tematu zadłużenia szpitala poruszył też sprawę dotyczącą kutnowskiej „porodówki”.

- R E K L A M A -

Dochodzą też niepokojące sygnały odnośnie m.in. likwidacji jednego z oddziałów, porodówki. W tej sprawię będę apelował i będę jeszcze dziś rozmawiał z panem starostą, na prośbę części mieszkańców, którzy się ze mną skontaktowali, aby tego oddziału nie likwidować. Ja rozumiem, że trzeba oszczędzać i trzeba spłacać zadłużenie, ale jeśli ten oddział byłby likwidowany, to na dobrą sprawę można zadać pytanie, po co ten szpital ma być? Uważam, że w tej sprawie powinno być działanie ponadpartyjne, dlatego niezależnie skąd jest starosta, prezydent, i inni parlamentarzyści, będę namawiał do wspólnego działania – zapowiada poseł Koalicji Obywatelskiej.

Dariusz Joński podczas konferencji w Kutnie
reklama

D. Joński poinformował również o powstanie łódzkiego zespołu parlamentarnego, w skład którego wchodzi 16 parlamentarzystów z naszego województwa.

- R E K L A M A -

Będę chciał aby na jednym z posiedzeń zespołu stanął temat szpitala kutnowskiego. Będę chciał zaprosić do tego zespołu samorządowców z całego województwa łódzkiego, aby głos był bardziej usłyszany, aby problemy, które będziemy nagłaśniać były słyszane w Sejmie. Zawsze jak grono parlamentarzystów występowało w konkretnej sprawie to siła sprawcza była dużo większa niż jak występował jeden pojedynczy poseł – uważa Joński.

Poseł podczas dzisiejszej konferencji zapowiedział także, że w styczniu otworzy w Kutnie biuro poselskie, w którym przynajmniej raz w miesiącu będzie przyjmował mieszkańców, aby mogli podzielić się z nim swoimi problemami.

Dodatkowo poseł poinformował, że zaprosił do Sejmu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego,  II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicz,  Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego, Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie,  Zespołu Szkół Nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach oraz  Zespołu Szkół w Żychlinie. Wizyta odbędzie się 12 grudnia br.

Joński zapowiedział, że bacznie będzie przyglądał się inwestycji polegającej na przebudowie wiaduktu na Józefowie, tak aby dotrzymane były wszelakie terminy i zachowany harmonogram prac.

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: