REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda po raz drugi zakażony koronawirusem

Prezydent RP Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem – przekazał dziś w mediach społecznościowych szef jego gabinetu.

poniżej dalsza część artykułu

– Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną – poinformował na Twitterze Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta.

Jak dodaje P. Szrot, prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku 2 dawki szczepionki, a 17 grudnia – dawkę trzecią przypominającą. Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji.

poniżej dalsza część artykułu

Prezydent Duda przechodził już koronawirusa w październiku 2020. Wówczas z oficjalnych doniesień wynikało, że przeszedł chorobę łagodnie. Warto dodać, że para prezydencka przyjęła w połowie grudnia 2021 trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID–19.

– Większość z osób, które ciężko przechodzą COVID–10, to osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. Niestety, wiele jest wśród tych osób przypadków śmiertelnych. Zachęcam, by na szczepienie się zdecydować – powiedział dziennikarzom Andrzej Duda.

poniżej dalsza część artykułu

reklama

Warto przeczytać:

reklama