reklama
reklama

Prezydent Burzyński apeluje: wywieśmy biało-czerwone flagi!

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przed majowymi patriotycznymi obchodami wystosował apel do mieszkańców dotyczący wywieszenia biało-czerwonych flag. – W obecnych, niepewnych czasach tożsamość narodowa nabiera jeszcze silniejszego znaczenia – komentuje włodarz Miasta Róż.

Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi RP to jedne z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. 231 lat temu weszła w życie Konstytucja – dokument, który stawiał nasz kraj na równi ze Stanami Zjednoczonymi i Francją. Pokazywał on jednocześnie, że jesteśmy niezwykle odważnym i postępowym narodem. Od 2004 roku tuż przed Świętem Konstytucji obchodzimy także Dzień Flagi.

- R E K L A M A -

– To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Długi majowy weekend i te dwa szczególne dni to doskonała okazja do pokazania swojego patriotyzmu, przywiązania do ojczyzny i symboli narodowych. Zachęcam do wywieszania flag, bo w obecnych, niepewnych czasach tożsamość narodowa nabiera jeszcze silniejszego znaczenia. Pokażmy, że jesteśmy Polakami, bądźmy razem Biało-Czerwoni i wywieśmy flagę – apeluje do mieszkańców prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Patriotyczna majówka w Kutnie

Przypomnijmy, w tym roku w Kutnie zaplanowano wiele atrakcji w ramach Patriotycznej Majówki. Nie zabraknie wydarzeń związanych z biało-czerwoną flagą oraz rocznicą uchwalenia konstytucji.

- R E K L A M A -

2 maja – Dzień Flagi

11.30 – Przemarsz ze 100-metrową flagą narodową z Placu Piłsudskiego na Plac Wolności.

- R E K L A M A -

12.00 – Podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego

13.00 – Bieg ku biało-czerwonej 2022 (Plac Piłsudskiego)

3 Maja – 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

10.00 – Msza święta za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie

11.00 – Uroczystości na Placu Wolności z udziałem orkiestry dętej OSP w Kutnie i pododdziału honorowego Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Kutno

W programie uroczystości:

– przemówienie prezydenta Miasta Kutno

– Prezentacja tańców narodowych przez przedszkolaków oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

– pokaz konfetti i serpentyn

– krótki koncert orkiestry dętej

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: