Wiadomości KutnoŚwięto Róży 2022Prezydent Burzyński: Niech 48. Święto Róży dostarczy wiele radości i zabawy!

Prezydent Burzyński: Niech 48. Święto Róży dostarczy wiele radości i zabawy!

Drodzy Mieszkańcy, mili Goście, Kutno pięknie rozkwita różami. To znak, że nadszedł czas na największą różaną imprezę w Polsce. Z wielką przyjemnością serdecznie zapraszam Państwa do udziału w tegorocznej 48. edycji Święta Róży – mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- Reklama -

Włodarz Miasta Róż ma nadzieje, że to wyjątkowe święto miasta, po trudnym okresie pandemii, dostarczy wszystkim wiele radości i dobrej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

- Reklama -

– Za sprawą tysięcy róż zakwitną hole Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie prezentowana będzie Ogólnopolska Wystawa Róż, przygotowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Różanym. Równie ważnym i charakterystycznym elementem naszego Święta są wyjątkowe aranżacje florystyczne, które pojawią się w parku Traugutta, ale również i na Placu Wolności. Święto Róży to także wiele innych atrakcji i wydarzeń towarzyszących, jak np. międzynarodowa konferencja różana, jarmark różany, kiermasz ogrodniczy, lunapark i inne atrakcje dla najmłodszych oraz koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – komentuje Z. Burzyński.

Prezydent podkreśla, że nasze Święto Róży nie miałoby tak bogatego charakteru gdyby nie bardzo cenna i twórcza współpraca z najlepszymi producentami róż oraz florystami z całej Polski.

- Reklama -

– Sama wystawa w ostatnich latach zyskała jeszcze bardziej profesjonalny charakter, a coraz liczniejsze aranżacje florystyczne oczarowują nas i gości. Nasze wydarzenie jak co roku wspiera wielu Partnerów i Sponsorów. To dzięki ich wsparciu mamy możliwość ciągle wzbogacać i urozmaicać program Święta – mówi prezydent.

Zbigniew Burzyński zaznacza, że organizacja kilkudniowego Święta Róży i imprez towarzyszących to ogromny wysiłek, a z pewnością wielomiesięczne przygotowania.

– Dlatego serdeczne podziękowania kieruję do dyrekcji i pracowników Kutnowskiego Domu Kultury za zaangażowanie, kreatywność i pasję, z którą przygotowują każdą kolejną edycję naszego Święta, aby mogło ono zachwycić wszystkich odwiedzających – mówi Z. Burzyński.

Włodarz Miasta Róż zaprasza do wspólnej zabawy podczas tegorocznej edycji Święta Róży.

– Mam nadzieję, że liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne przygotowane z tej okazji sprawią, że miło spędzą Państwo czas w Kutnie, mieście róż – zaprasza prezydent Burzyński. •

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: