Prezydent Burzyński z wizytą na terenie budowy zakładu Newly Weds Foods (ZDJĘCIA)

5 lipca 2023 r. na zaproszenie Dariusza Świerczyńskiego prezydent Kutna Zbigniew Burzyński gościł na budowie Zakładu Produkcyjnego firmy Newly Weds Foods Poland.

- R E K L A M A -

Newly Weds Foods to prywatna firma, która jest światowym liderem w produkcji składników żywności, wspierająca przemysł przetwórstwa spożywczego i gastronomii w ponad 90 krajach. Firma produkuje zindywidualizowane panierki do żywności, przyprawy, sosy oraz dodatki funkcjonalne.

Firma ma siedzibę w USA, została założona w Chicago w 1932 roku jako Newly Weds Baking Co. przez Paula M. Angella, obecnie posiada 29 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia ponad 5500 osób.

- R E K L A M A -

Inwestycja w Miasto Kutno powstaje na blisko 8-hektarowej działce, przy ul. Ekonomicznej. Obiekt zajmie powierzchnię około 13 500 mkw. Zakład w Kutnie ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2024 roku i początkowo zatrudniać będzie około 80 osób.

Inwestycję, która trwa od sierpnia ubiegłego roku, zaprojektowali i nadzorują architekci oraz inżynierowie z firmy Epstein Architecture, Engineering and Construction.

- R E K L A M A -

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej obecności w Kutnie i postępów związanych z inwestycją. Korzystając z okazji, chciałbym również zachęcić wszystkich do zainteresowania się ofertami pracy w naszej firmie. Intensywna rekrutacja do Newly Weds Foods Poland rozpocznie się wczesną jesienią tego roku. Na początek potrzebne będą doświadczone osoby na stanowiska: operatorów, mechaników, elektromechaników, operatorów wózków widłowych oraz pracowników biurowych. Stosowne informacje dotyczące procesów rekrutacyjnych pojawią się wkrótce w lokalnych mediach – mówi Dariusz Świerczyński, Dyrektor Zakładu w Kutnie.

Co ciekawe, nazwa firmy pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego nowożeńców. Założyciel firmy, Paul M. Angell, opracował recepturę zawijanego ciasta, które nie pęka a następnie połączył je z lodami, tworząc roladę lodową.

Rolada lodowa określana mianem idealnego mariażu lodów i ciasta, stała się inspiracją dla nazwy firmy i zaczątkiem organizacji, która działa od ponad 90 lat po dziś dzień.

(UM Kutno)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: