Prezydent Burzyński zaprasza na Święto Róży. „Kutno rozkwitnie różami ze zdwojoną siłą”

Dziś rozpoczyna się 49. Święto Róży w Kutnie. Na to wyjątkowe wydarzenie wszystkich mieszkańców Kutna i regionu, a także gości przybywających z całej Polski serdecznie zaprasza prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

– Drodzy mieszkańcy, mili goście tegorocznego Święta Róży. W dniach 8 – 10 września Kutno rozkwitnie różami ze zdwojoną siłą za sprawą 49. już edycji Święta Róży. Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w przygotowanych z tej okazji wielu ciekawych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych, które mam nadzieję, dostarczą nam wszystkim wiele radości i dobrej zabawy – mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Jak podkreśla włodarz Kutna, niezmiennie od blisko 50. lat, w ten szczególny weekend, uwaga skupiona jest na róży – Królowej Kwiatów.

- R E K L A M A -

– Różnorodność jej barw, kształtów i zapachów będziemy mogli podziwiać podczas Ogólnopolskiej Wystawy Róż, organizowanej przez Kutnowski Dom Kultury we współpracy z Polskim Towarzystwem Różanym. W tym miejscu pragnę skierować gorące podziękowania do producentów róż z całej Polski, prezentujących na wystawie swoje najciekawsze, urzekające odmiany róż ogrodowych. Której z nich przypadnie tytuł Najpiękniejszej Róży Wystawy zależy od Państwa głosów, oddanych w tegorocznym plebiscycie. To, co szczególnie wzbogaca nasze święto, to nowatorskie i zaskakujące instalacje florystyczne, które pojawią się w przestrzeni miejskiej i o czym jestem przekonany, zachwycą również w tym roku – podkreśla Zbigniew Burzyński.

Tegoroczne Święto Róży ma szczególny charakter z uwagi na fakt, że towarzyszy mu uroczyste otwarcie Pałacu Saskiego w Kutnie.

- R E K L A M A -

– To najstarszy kutnowski zabytek, powstały w 1750 roku na polecenie króla Augusta III. W 2003 roku budowla, znajdująca się w ścisłym centrum miasta, uległa poważnym zniszczeniom w trakcie pożaru. Po wielu latach zmagań i wysiłków udało nam się przywrócić obiekt, stanowiący obecnie jeden z najważniejszych zabytków architektury drewnianej regionu łódzkiego. Symbolicznie oddajemy ten kompleks muzealno–wystawienniczy do Państwa dyspozycji w trakcie najważniejszego święta miejskiego. Z tej okazji Pałac Saski zaprasza na wiele interesujących wydarzeń, poświęconych czasom saskim. Mam nadzieję, że odrestaurowany XVIII–wieczny pałac stanie się obok róży nieodłącznym symbolem naszego miasta – mówi prezydent.

Święto Róży to także wiele innych atrakcji i wydarzeń, do uczestnictwa w których zaprasza prezydent Kutna. Najważniejsze z nich to Jarmark Różany na ul. Królewskiej, Plenerowe Targi Różane połączone z kiermaszem ogrodniczym w Parku Traugutta, Lunapark czy koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej na stadionie miejskim.

– Nasze różane święto to wyjątkowe wydarzenie w skali całego kraju. Na jego ostateczny kształt składa się współpraca wielu zaangażowanych instytucji i partnerów jak m.in.: twórców wystawy, florystów, sponsorów czy hodowców róż. Wszystkim, którzy współtworzą różaną historię naszego miasta serdecznie dziękuję i składam wyrazy uznania. Życzę wszystkim Państwu udanego weekendu w Kutnie, Mieście Róż – mówi Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: