Prezydent Kutna z wotum zaufania i absolutorium. Burzyński i Sikora z gratulacjami [ZDJĘCIA]

Prezydent Kutna podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutno otrzymał wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Sytuacja była dość niecodzienna, ponieważ prezydent Kutna, który zaprzysiężony został 7 maja, nie realizował ubiegłorocznego budżetu.

- R E K L A M A -

18 radnych było „za”, a dwóch wstrzymało się od głosu. Za udzieleniem wotum i absolutorium byli radni z prezydenckiego Porozumienia dla Kutna, a także klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówiła Ewa Rzymkowska, „Mariusz Sikora dopiero przejął władzę i otrzymuje czystą kartę”. Od głosu wstrzymała się za to Koalicja Obywatelska.

Radni Rady Miasta Kutno zdecydowali o absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Kutna Mariusza Sikory. Sytuacja była dość niecodzienna, ponieważ prezydent Kutna, który zaprzysiężony został 7 maja, nie realizował ubiegłorocznego budżetu. Stąd padły też gratulacje dla byłego prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Warto podkreślić, że ubiegły rok był dla kutnowskiego samorządu bardzo pracowity. Zrealizowanych było mnóstwo dużych inwestycji, z kolei budżet został wykonany prawie w całości. Po stronie dochodów wykonanie wyniosło ponad 261 mln, z tego dochody bieżące ponad 233 mln zł, a dochody majątkowe prawie 28 mln zł. Mimo trudnego początku spowodowanego spadkiem dochodów bieżących z PIT z ponad 52 mln zł w 2022, do 43,5 mln zł w 2023, budżet udało się zrealizować dobrze, a wielu obszarach bardzo dobrze. Zrealizowane wydatki roku 2023 to poziom prawie 275 mln zł, z tego wydatki bieżące to ponad 237 mln zł, a inwestycyjne to ponad 37 mln zł.

- R E K L A M A -

Wśród inwestycji bez wątpienia najważniejszą było ukończenie i oddanie do użytku historycznej perełki Kutna, czyli Pałacu Saskiego.

– Pałac w trakcie Święta Róży został udostępniony wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Ponadto zakończono proekologiczny nowoczesny projekt obejmujący modernizację oświetlenia drogowego wraz z systemem sterowania. Projekt pozwolił nie tylko zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w aspekcie ekologicznych ale również kosztowym. Oddano do użytku kompleks sportowy Szkole Podstawowej Nr 9 skierowany dla młodych i najmłodszej grupy mieszkańców naszego miasta, ale oczywiście nie tylko.,Projekt Zielona Oś kończony w 2023 roku i oddany do użytku na wiosnę bieżącego roku wraz ze skateparkiem i pumptrackiem stanowi idealne centrum rekreacyjno – wypoczynkowe naszego miasta – wyliczał podczas sesji Mariusz Sikora, prezydent Kutna. 

- R E K L A M A -

Równie ważnym projektem było rozpoczęcie w roku 2023 z dużym wsparciem miasta budowy dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Siemiradzkiego. Projekt został skierowany do 36 rodzin z terenu miasta, które w wyniku przeprowadzonego naboru zostały zakwalifikowane do podpisania umów najmu.

Rok ubiegły to również zadania drogowe, takie jak budowa ulic Bocznej i Czereśniowej, ul. Żniwnej (prace projektowe) i szerokiego zadania: budowa i przebudowa sieci dróg publicznych w mieście Kutno wraz z infrastrukturą (m.in. ul. Zimowa, Ekonomiczna, Sklęczowska Bis Odlewnicza, Polna wraz z pozostałymi).

własne/UM Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: